Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko

Nahlah Saimeh „Morderczynie i psychopatki. Szokujące historie z praktyki psychiatry sądowego” – zapowiedź

Brutalni mordercy od zawsze budzą nasze przerażenie. Ale od pytania „jak zabijają” często bardziej interesujące wydaje się pytanie, dlaczego to robią. Niekiedy odkrycie motywu jest kluczowe, bo pomaga zapobiec kolejnym zbrodniom. Uznawana za jedną z czołowych specjalistek w dziedzinie psychiatrii kryminalistycznej dr Nahlah Saimeh od lat wnika w głąb psychiki najgroźniejszych przestępców. Płynące z badań wnioski przedstawia w książkach. W swojej najnowszej publikacji przybliża portrety psychologiczne znanych zbrodniarek. Co sprawia, że kobiety zadają ogromny ból innym ludziom, a nawet odbierają im życie? Czy istnieją wzorce przestępstw typowo żeńskich? Wstrząsający reportaż „Morderczynie i psychopatki. Szokujące historie z praktyki psychiatry sądowego” do księgarń trafi już 9 czerwca.

Kobiety – najokrutniejsze morderczynie

Kuba Rozpruwacz, Ted Bundy, Syn Sama czy słynny Zodiak – to najwięksi zbrodniarze w dziejach ludzkości. Ich potworne czyny przez lata obrosły legendą. Ale historia zna również przypadki mordujących kobiet, choć stanowią one zaledwie 12% wszystkich przestępców. Podrzynanie gardeł, tortury, dzieciobójstwo – to tylko kilka szokujących przykładów zbrodni, które w ostatnich latach wstrząsnęły niemiecką opinią publiczną. Wszystkie z nich popełniły kobiety. Jako biegła sądowa Nahlah Saimeh często obserwuje, jak mocno wizerunek kobiety powiązany jest z takimi cechami jak spokój, wrażliwość czy empatia. W rzeczywistości okazuje się jednak, że zło nie ma płci, a kobiety swoim okrucieństwem nierzadko przewyższają mężczyzn.

Osiem kobiet. Łączy je jedno – zbrodnia. „Morderczynie i psychopatki. Szokujące historie z praktyki psychiatry sądowego” to fascynujący reportaż kryminalny przeznaczony dla czytelników o mocnych nerwach. Jego autorka od lat poświęca się badaniom nad motywacją sprawców przestępstw, także tych najcięższych. Opierając się na wiedzy naukowej oraz wieloletnim doświadczeniu w zawodzie, dr Saimeh analizuje psychikę kobiet, które z zimną krwią i premedytacją dokonują zbrodni lub są perfidnymi manipulantkami. Na kartach swojej książki przedstawia sylwetki ośmiu z nich.

Mamy tu m.in. historię trzydziestoletniej Argentynki, która zaplanowała powolną i pełną męczarni śmierć kochanka. Poznajemy także młodą matkę zabijającą za pomocą poduszki półrocznego synka oraz kobietę sprzedającą pedofilom zdjęcia, na których uprawia seks z własnymi dziećmi. Przywołane historie mają służyć ku przestrodze, ponieważ zdaniem dr Saimeh potencjalne zagrożenie ze strony kobiet w naszym społeczeństwie zbyt często jest lekceważone. Książka „Morderczynie i psychopatki” to interesujące studium zbrodni, które dostarcza rzeczowych informacji oraz skłania do zastanowienia się nad ludzką naturą.


Nahlah Saimeh – posiadająca stopień doktora specjalistka w zakresie psychiatrii kryminalistycznej, pełniąca funkcję biegłej w wielu postępowaniach sądowych. Od ponad 18 lat kieruje trzema klinikami: w Bremie, Lippstadt oraz Eickelborn, w których bada się psychikę najgroźniejszych morderców i przestępców seksualnych. Specjalizuje się w stwierdzaniu poczytalności sprawców, analizowaniu ich motywacji oraz sporządzaniu profili zabójców i opracowywaniu prognoz dotyczących stopnia zagrożenia tych ludzi dla społeczeństwa. Jest autorką kilku książek, które w krajach niemieckojęzycznych osiągnęły status bestsellerów.

Tytuł: „Morderczynie i psychopatki. Szokujące historie z praktyki psychiatry sądowego”

Autorka: Nahlah Saimeh

Premiera: 9.06.2021

Przekład: Viktor Grotowicz

Cena: 39,90 zł

Wydawnictwo MUZA SA

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa