Wino i destylaty

Monteguelfo Chianti DOCG 2010

Napisał Blurppp

Warte wydanych pieniędzy.

Kaufland ostatnio rozpoczął promowanie win z własnego importu, i swojej oferty winiarskiej w ogóle. To dobrze, im więcej sprzedawców tym ceny nizsze, oferta szersza a produkty wyższej jakości. A że Kaufland paręset metrów ode mnie wybrałem się tam na winne zakupy. W moim koszyku wylądowało między innymi Monteguelfo Chianti DOCG 2010. Wino jest tanie, kosztuje niespełna 23 złote. To jak na Chianti cena naprawdę niska, tym bardziej że to apelacja potwierdzona banderolą. Co do wina, o nalaniu do kieliszka jawi się jako bardzo ciemno czerwone, prawie czarne, z wiśniowym połyskiem. Przeźroczyste. Nos to owoce czarna porzeczka, wiśnia i śliwka. W ustach początkowo kwaśne wiśnie, z czasem pojawiają się przyprawy. Dziwić może wyczuwalny listek bobkowy (wawrzyn). Po chwili wino staje się pikantne, pieprzowe i odświeżająco cierpkie. Wino jest niezwykle łatwe w piciu, schłodzone wręcz pije się za łatwo, i co ważne bardzo przyjemne. Finisz stosunkowo długi , pieprzowy. Wino jest okrągłe i nie nadmiernie cierpkie co zdarza się tanim Chianti. Przy tej cenie z pewnością warte uwagi winomanów, przynajmniej tych mniej wybrednych.

Nazwa: Monteguelfo Chianti DOCG 2010

Rocznik: 2010

Producent: RE.NO Casina dei Ponti

Kraj: Włochy

Region: Toskania

Apelacja: DOCG

Kolor wina: czerwone

Smak: wytrawne

Klasyfikacja: jakościowe

Temp. Podawania schłodzone poniżej temperatury pokojowej 12-14C

Szczep: 90% Sangiovese + Canaiolo i Colorino

Podawać do: mięsa pieczono, kuchnia włoska

Pojemność: 0,75 l.

Miejsce zakupu: Kaufland

Cena: ok. 22,90 zł

Ocena 0-6: 4

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl