Krótko

Maurizio de Giovanni „Bękarty z Pizzofalcone”

Neapol. W domu bogatego notariusza dochodzi do morderstwa. Sprawą wstrząsającej zbrodni zajmują się policjanci z komisariatu w Pizzofalcone. Od efektów śledztwa zależy nie tylko przyszłość każdego z nich, lecz także być albo nie być skompromitowanego komisariatu. Na czele grupy dochodzeniowej staje doświadczony inspektor Lojacono. „Bękarty z Pizzofalcone” Maurizia de Giovanniego to trzymający w napięciu kryminał rodem z klasyki noir. Premiera 17 lipca.

Komisariat w Pizzofalcone, podupadłej dzielnicy Neapolu, nie cieszy się dobrą sławą. Właśnie wydalono stamtąd czterech detektywów oskarżonych o przestępstwa narkotykowe. Przyszłość komisariatu stoi pod znakiem zapytania i jest uzależniona od policjantów przeniesionych tu z innych placówek. Z różnych powodów byli niemile widziani w swoich poprzednich komisariatach. W środowisku policyjnym mówią o nich „Bękarty z Pizzofalcone”.

Kiedy we własnym mieszkaniu zostaje zamordowana żona znanego notariusza, czarne owce włoskiej policji wkraczają do akcji. Narzędziem zbrodni jest szklana kula, jedna z wielu, które kolekcjonowała kobieta. Nie ma śladów walki. Nic też nie wskazuje na brutalne wtargnięcie. Czy to możliwe, by ofiara znała mordercę? Pierwszym podejrzanym jest jej mąż. Ma kochankę, która domaga się, by porzucił żonę i związał się z nią oficjalnie.

Inspektor Giuseppe Lojacono rozpoczyna swoje czynności. Czy nowa ekipa z Pizzofalcone będzie w stanie zgrać się na tyle, by z sukcesem rozwikłać sprawę tego morderstwa? Czy uda się odzyskać zszarganą przez poprzedników reputację, by ocalić komisariat?

„Bękarty z Pizzofalcone” to nowa książka mistrza włoskiego kryminału, która nie zawiedzie nikogo, kto szuka powieści w klimacie noir, przesyconej tajemniczością i czarnym humorem. Skomplikowane policyjne śledztwo, pełnokrwiste postaci i wartka akcja to największe atuty prozy de Giovanniego.


Maurizio de Giovanni – pisarz włoski, autor dwóch bestsellerowych serii znanych czytelnikom w Europie i Stanach Zjednoczonych. Tylko we Włoszech sprzedano ponad milion egzemplarzy. W 2005 roku opowiadaniem o komisarzu Ricciardim, który działa w Neapolu w faszystowskich Włoszech na początku lat 30. XX w., wygrał konkurs dla debiutujących autorów kryminałów. W 2012 roku wydawnictwo Mondadori opublikowało thriller „Il metodo del Coccodrillo” („Metoda Krokodyla”), w którym po raz pierwszy pojawia się inspektor Giuseppe Lojacono. De Giovanni zapoczątkował nim serię współcześnie rozgrywających się powieści. Na jej podstawie zrealizowano popularny serial kryminalny we włoskiej państwowej telewizji Rai 1.

Tytuł: „Bękarty z Pizzofalcone”

Autor: Maurizio de Giovanni

Premiera: 17.07.2019

Tłumacz: Paweł Bravo

Cena: 39,90 zł

Liczba stron: 384

Wydawnictwo MUZA SA

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa