Krótko

Mariusz Zielke i Artur Nowak „Zło” – zapowiedź

Napisał Blurppp

Zło to literacka mieszanka wybuchowa. Kiedy do pisania książki siada dwóch tak różnych autorów, nie może być inaczej. Mariusz Zielke, kontrowersyjny dziennikarz, pisarz nazywamy polskim Stigiem Larssonem i Artur Nowak, prawnik z wieloletnim doświadczeniem sądowym, napisali zaskakujący fabułą kryminał prawniczy. W książce przewijają się wątki oparte na faktach, co dodaje jej pikanterii – Tomasz Sekielski

Książka ukazuje się w serii Zbrodnia NIE/DOSKONAŁA Premiera 27.03.2019

Wzięty adwokat Tomasz Mauer po wielu życiowych zakrętach przenosi się z rodziną do niewielkiego miasteczka, gdzie chciałby odnaleźć upragniony spokój i czas dla najbliższych. Okazuje się jednak, że prowincja nie jest wolna od układów, w które bohater bardzo szybko zostaje wplątany przez miejscowego potentata Szymurę. Życie Tomasza Mauera skręca na nieznane tory. Dostaje zlecenie od fundacji, ma się zająć sprawą Jania Wiśnika, pacjenta miejscowego szpitala psychiatrycznego. Kim jest ten człowiek? Co łączy go z Szymurą? Gdzieś czai się zło… A może wszyscy nosimy je w sobie?

 


AUTORZY

Mariusz Zielke – były dziennikarz śledczy, laureat Grand Press z 2005 r , trzykrotnie nominowany do tej nagrody,. Kontrowersyjny i niepokorny, skonfliktowany z największymi korporacjami i biznesmenami, którzy próbowali go przekupić milionowymi łapówkami lub zastraszyć pozwami o wielkie odszkodowania. Wszystkie sprawy prawomocnie wygrał. Autor wielu thrillerów, takich jak Wyrok, Sędzia, Człowiek, który musiał umrzeć, Formacja trójkąta Twardzielka, Nienawiść, Dobre Miasto.

Artur Nowak – adwokat, publicysta i pisarz. Pisze do OKO.press i „Gazety Wyborczej”. Współautor głośnego reportażu Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos o ofiarach księży pedofilów, autor Kroniki opętanej, powieści o egzorcyzmowanej nastolatce oraz Dzieci, które gorszą, gdzie głos oddaje potomkom i partnerkom kapłanów. Specjalizuje się w sprawach karnych.

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl