Krótko

Magdalena Piotrowska „Jesteś moim niebem” – zapowiedź

Napisał Blurppp

„Jesteś moim niebem” Magdaleny Piotrowskiej to dramatyczna wędrówka po najciemniejszych zakamarkach ludzkiej duszy – przejmująca opowieść kobiety o targających ją emocjach związanych ze śmiercią najbliższej osoby. W księgarniach od 19 października.

jestes-moim-niebem_-_okladka_sKsiążka jest świadectwem najgłębszych uczuć i najtrudniejszych emocji, z którymi zmaga się córka po przedwczesnej i nagłej utracie matki. Nowotwór płuc, wyrok śmierci z ust sędziego w lekarskim kitlu i błyskawiczna egzekucja wyroku to traumatyczne zdarzenia, które wstrząsają całym światem kobiety, poddając w wątpliwość wszystko, w co wierzyła i co dawało jej poczucie bezpieczeństwa. Nowotwór to choroba całej rodziny, a żałoba po śmierci bliskiej osoby to ostatnia faza tej choroby, niszcząca więzi rodzinne, rujnująca porządek świata, odbierająca wszelką pewność, wiarę i nadzieję. Czy córce uda się pogodzić z bolesnymi doświadczeniami, które zgotował jej los?

Po najczarniejszej nawałnicy pojawi się tęcza

„Jesteś moim niebem” to szczegółowy zapis walki z chorobą oraz przeżywanych przez bohaterkę emocji: depresji, lęku i rozpaczy. Przedstawiana w pierwszej osobie opowieść stanowi pamiętnikarskie świadectwo wszystkich stadiów reakcji na chorobę i śmierć bliskiej osoby – od niedowierzania i oskarżeń po pogodzenie się z nową sytuacją. Magdalena Piotrowska stawia wiele trudnych pytań o sprawy najistotniejsze i nie pozostawia ich bez odpowiedzi.

„Na korytarzach Centrum Onkologii dziesiątki skazańców – kobiet i mężczyzn w różnym wieku, a wszyscy z wielkimi oczyma, ze źrenicami nienaturalnie rozszerzonymi strachem. A pan za co tu siedzi? A pani za co? Nie po co, nie w jakiej sprawie – tylko za co. Bo że z wyrokiem, to wiadomo. Za karę? Za palenie papierosów? Nie wystarczyłoby, gdyby Święty Mikołaj miesiąc temu nie przyniósł pod choinkę prezentu? Kto wymierza takie kary? Bóg? Czy naprawdę Sąd Ostateczny nie ma większych przewinień do rozpatrzenia? Mało na świecie bandytów, morderców, gwałcicieli, pedofilów, zwyrodnialców? Za palenie papierosów takie wyroki? Za niezdrowy tryb życia? Za jedzenie zbyt tłuste, zbyt słodkie, zbyt słone, zbyt obfite, zbyt skromne? Za wódkę? Za brak ruchu? Za grzechy przodków? Za odziedziczone geny? Za stres? Za ciężkie życie? Za ciężką pracę? Za komunizm? Za Czarnobyl? Za pieprzonego pecha?” (fragment książki)


Magdalena Piotrowska (ur. 1978) – przez wiele lat pracowała w polskich i międzynarodowych firmach doradztwa personalnego jako headhunter i konsultant ds. planowania kariery. Pisała wówczas głównie „do szuflady”. We wczesnej młodości była laureatką licznych konkursów literackich i olimpiad polonistycznych, współpracowała z „Gazetą Olsztyńską” i „Dziennikiem Pojezierza”. Na rynku wydawniczym zadebiutowała jako autorka bajek dla dzieci: „Tulcio” (2012), „Pan Dziobak, czyli świąteczna opowieść o tym, jak spełniają się marzenia” (2012) oraz „Magiczne Święta w Warszawie” (2014). Obecnie prowadzi warsztaty twórczego pisania dla młodzieży. Mieszka w Izabelinie pod Warszawą z mężem i dwójką dzieci.

Autor: Magdalena Piotrowska

Tytuł: „Jesteś moim niebem”

Premiera: 19 października 2016

Cena: 34,90 zł

Liczba stron: 272

Wydawnictwo: MUZA SA

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl