Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Wino i destylaty

Lux wiśnia

lux wisnia
Napisał Blurppp

 

Lux wiśnia

Lux wiśnia

Coraz częściej krytyka winiarska się alienuje od winiarskiej publiczności. Do tego narzeka że sprzedaż win w Polsce niska. Tymczasem dane poważnych organizacji są inne. Napoje winne, wina aromatyzowane itd sprzedają się w Polsce całkiem nieźle.

Jako że Święta to spore wydatki bo trzeba kupić szynki i boczki, upiec pasztety, przyrządzić mazurki a to kosztuje. Do tego kryzys, więc w kieszeniach widać dno, to też o winach, nawet tych do trzech dych należy zapomnieć. Czasy są takie, że trzeba poważnie pomyśleć o tym co wielu rodaków pija na co dzień i od święta. W odległości 300 kroków od mojego miejsca zamieszkania odnajdziecie 8 miejsc oferujących alkohol. 5 z nich dzisiaj jest otwartych. Bywalcy polecili mi niekwestionowany hit czyli Lux Wiśnia. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Oko przyjemne, głęboki soczysty róż, lekka pianka o subtelnych drobnych oczkach. Pełna przeźroczystość. Nos zdominowany przez silnie wyczuwalną wiśnie, jest to ten typ wiśni, które znacie z koncentratów spożywczych czyli aromat identyczny z naturalnym. Do tego jedyna i niepowtarzalna nuta zleżałego ogrodowego szlaufa nadająca bukietowi charakteru. W ustach dużo syntetycznej słodyczy, wyraźnie wyczuwalny aspartam, na to aromat wiśniowych landrynek. Wszystko wzbogacone kwasowością syntetyczną (kwasek cytrynowy). Dziesiecioprocentowy alkohol dobrze wtopiony. Brak nut beczkowych, zdominowane przez syntetyczny owoc. Silny gorzki posmak charakterystyczny dla sztucznych substancji słodzących. Mnie wino podeszło umiarkowianie, co może świadczyć o tym, że już wyrosłem z klimatów licealno-studenckich. Raczej do przyszłego roku nie sięgnę po produkty z tej półki. Kiedy pozostałość po degustacji zaniosłem bywalcom sklepu byli mocno zdziwieni, że mnie nie smakowało. Kolejne potwierdzenie tezy silnego rozdźwięku pomiędzy krytyką a klientami.

 

Nazwa: Lux Wiśnia

Rocznik: nierocznikowane

Producent: PWW KapaRex

Kraj: Polska

Region: Śląsk

Apelacja: Radomsk

Typ wina: tanie

Kolor wina: różowe

Smak: słodkie

Klasyfikacja: parkowo-ławkowe

Szczepy: ziemniak ( spirytus) + koncentraty wiśniowe + burak cukrowy (cukier)

Temp. podawania: nie podawać

Podawać do: paczka ekstramocnych

Pojemność:0,88l

Do kupienia w: sklepy osiedlowe

Cena: 5 zł

Ocena 0-6: zależy kto ocenia, panowie pod sklepem dali 5,5

Jednym zdaniem: Grupa docelowa jest zachwycona.

Wino to mój własny zakup

Wpis opublikowano 1 kwietnia.

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl