Krótko

Lidl rozpoczyna współpracę z Winnicą Niemczańską

Po sukcesie dotychczasowej oferty polskiego wina sieć zdecydowała się rozpocząć współpracę z kolejną polską winnicą. W ten sposób na co dzień rzadko dostępne, polskie wino, pojawi się w sklepach w całej Polsce oraz na platformie winnicalidla.pl. Już od 19 marca swoje wina do Lidla dostarczy Winnica Niemczańska.

Choć zwykło się uważać, że Polska, z uwagi na położenie, nie jest krajem słynącym z produkcji wina, a uprawa winorośli jest tu trudna, to Lidl Polska i jego partnerzy handlowi starają się to zmieniać. Polskie tradycje winogrodnictwa odradzają się w ostatnich latach a klienci coraz częściej doceniają walory smakowe polskich win.

Winnica Niemczańska powstała w 2017 r. Jest położona na jednym ze Wzgórz Strzelińsko-Niemczańskich, nad brzegiem rzeki Ślęży. Ze szczytu południowego stoku, rozpościera się piękny widok na pola i lasy a na pierwszym planie widać rzekę oraz zabytkowy ceglany budynek starej gorzelni. Na winnicy nasadzono dwa typy szczepów. Klasyczne Vitis vinifera tj. Chardonnay, Riesling, Pinot Noir, Pinot Gris i czeską Palava. Nowoczesne PIWI reprezentują zaś szczepy takich winorośli jak Solaris, Cabernet Blanc (pochodzi od Cabernet Sauvignon), Muscaris (Solaris x Muskat Biały) i Cabernet Cortis (krzyżówka Cabernet Sauvignon i Solaris). Łącznie nasadzenia to 3,1ha. Obecnie trwa dosadzanie na tarasach i od 2020r. winnica będzie dysponować ponad 4ha.

Niezmiernie cieszymy się, że mimo, iż jesteśmy młodym producentem wina, to już udało nam się zdobyć uznanie i rozpocząć współpracę z Lidl Polska. Jest to dla nas ogromna szansa dotarcia do szerokiego grona odbiorców, którym chcemy zaproponować ciekawe i nowoczesne wino. Chcemy też pokazać, że nie tylko Francja, Włochy czy Hiszpania, ale również Polska może pochwalić się wyśmienitymi trunkami” – zachęca Marek Dymkowski, właściciel Winnicy Niemczańskiej

W Lidlu zależy nam na wspieraniu polskich producentów, i pokazywaniu, że zawsze warto szukać kolejnych ciekawych produktów. Chcemy wspierać innowacyjne przedsiębiorstwa i kolejny raz udowadniamy też, że produkcja wina w Polsce jest możliwa i przynosi doskonałe rezultaty

podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications, Lidl Polska.

Od 19 marca Winnica Niemczańska dostarczy do sieci Lidl Polska 3 wina.

Solaris–Riesling 2019 49,99 zł/but./0,75I  

to niemczański kupaż PIWI i klasycznej Vitis vinifery. PIWI, to złożone krzyżówki winorośli właściwej (Vitis vinifera) z odmianami amerykańskich gatunków winorośli (np. Vitis labrusca, Vitis riparia).

W wyglądzie Solaris–Riesling ma barwę jasną, słomkowo-żółtą. Smak wina jest półsłodki; słodycz Solarisa współgra z kwasowością Rieslinga sprawiając wrażenie równowagi i rześkości. Pośród aromatów rozpoznawalnych w kieliszku wyróżnić można melona, brzoskwinię i jabłko.  Trunek komponuje się z kuchnia azjatycką, deserami, szarlotką i do serami pleśniowymi.

Wino dostępne w sklepach Lidl Polska

 


Cabernet Blanc 2019 49,99 zł/but./0,75I

W smaku wino jest wytrawne, cechuje się barwą jasną, słomkową z zielonkawymi refleksami. Pośród aromatów rozpoznawalnych w kieliszku wyczuwalny jest agrest, sok z kwiatów czarnego bzu i zielone jabłko. Trunek doskonale komponuje się ze szparagami, delikatnymi rybami (dorada, dorsz) i oczywiście nadaje się do wszystkich dań wegańskich. 

Wino dostępne na www.winnicalidla.pl

 

 

 


Pinot Noir 2019 – różowe 49,99 zł/but./0,75I

W wyglądzie wino ma barwę jasną, łososiową. Zostało wyprodukowane ze szczepu Pinot Noir uprawianego w okolicach Niemczy.

Zapach wina jest świeży o charakterystyce odmianowej. Pośród aromatów dominują nuty owocowe, wyczuwalne są przede wszystkim wiśnia, żurawina i owoce cytrusowe.

Wino sprawdzi się jako aperitif, może zostać również podane do lekkich potraw z grilla lub krewetek w tempurze.

Wino dostępne na www.winnicalidla.pl

 


Informacje o firmie:

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 32 krajach istnieje około 11.000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 700.

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa