Recenzje

Lee Child “Jutro możesz zniknąć”

Napisał Blurppp
Lee Child „Jutro możesz zniknąć”

Lee Child „Jutro możesz zniknąć”

Ludzki umysł czasami ma problem z interpretacja rzeczywistości, dla tego powstają procedury i listy kontrolne. Jedna z nich jest przygotowana przez izraelskich psychologów behawiorystów lista 12 punktów  na podstawie których można rozpoznać terrorystę samobójcę. Lista teoretycznie jest tajna, ale zna ja większość policjantów i wojskowych śledczych. Jednym z nich jest Jack Reacher, emerytowany żandarm z kontrowersyjnym stylem życia. Teraz musi skonfrontować tę wiedzę z rzeczywistością. Podróżująca tym samym wagonem metra kobieta ma wszystkie symptomy. Jack próbuje z nią rozmawiać, ta jednak zamiast się wysadzić, zabierając ze sobą pozostałych pasażerów na druga stronę tęczy, strzela sobie w głowę.

Tak zaczyna się „Jutro możesz zniknąć”, trzynasty tom sensacyjnego cyklu Lee Childa opisującego przygody i afery w które wplątuje się ex żandarm Jack Reacher.  Książka na leży do tej bardziej lubianej przeze mnie części cyklu, o narracji w pierwszej osobie. Tyle informacji a teraz co do opinii. Czyta a właściwie słucha się tego z dużą przyjemnością. Napisałem słucha bo sam wysłuchałem audiobooka w brawurowej interpretacji Jana Peszka.  W powieści jest wszystko czego po rozrywkowej powieści sensacyjnej się oczekuje. Są pościgi, strzelaniny i mordobicia. Są też zaskakujące zwroty akcji i opis roboty śledczej. Nie jest to co prawda kryminał o koronkowej zawiłej fabule ale i tak zwroty akcji was raz albo dwa zaskoczą. Bohaterowie w sposób typowy dla gatunku są odrobinę papierowi, jest też wyraźny podział na dobrych i złych.

Wydarzenie następują po sobie w iście diabelskim tempie, czytelnik ani przez chwilę się nie nudzi. Czysta rozrywka i tyle. Gdzieś przy okazji dowiecie się paru ciekawostek na temat systemu komunikacji zbiorowej w Nowym Jorku oraz topografii Manhattanu. Tyle i tylko tyle czy może raczej aż tyle. Bo dobry rozrywkowy audiobook który pochłonie was na 14 godzin z haczykiem to wcale nie jest byle co. Nie ma ich aż tak wiele na rynku, dlatego tym bardziej, zwłaszcza przed długa samotna podróżą samochodem, warto mieć ten tytuł na uwadze. Gwarantuje, że nie będziecie się nudzić.

Audiobook dostępny w formacie MP3 zarówno na nośnikach CD jak i do pobrania

Autor: Lee Child

Tytuł: „Jutro możesz zniknąć”

Wydawca: Wydawnictwo Kuryłowicz

Rok wydania: 2013

Czas trwania 14 godzin 7 minut

Cena: 33,30 zł

Audiobook to mój własny zakup

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl