Krótko

Koronawirus oczami Malcolma XD. Nowy serial audio Empik Go

Jak uciec z zakażonej koronawirusem Warszawy? Czy warto zabrać ze sobą setki rolek papieru toaletowego oraz wykupić cały zapas płynu dezynfekującego? Malcolm XD w najnowszych pastach, które tym razem zostaną przedstawione w formie serialu audio, z wrodzonym humorem i życiową mądrością przedstawia absurdalną ekspedycję mieszkańców pewnej społeczności. „Kroniki Koronawirusowe” zadebiutują 31 marca w aplikacji Empik Go.

Ucieczka przed koronawirusem w wersji polskiej

Wszystko zaczęło się od płomiennego samosądu w piwnicznej kanciapie, dokonanego przez członków pewnej warszawskiej wspólnoty mieszkaniowej. Oskarżenie padło pod adresem dozorcy, który rzekomo zaraził wszystkich mieszkańców koronawirusem, lecz dochodzenie wskazało, że objawy wirusa pomylono z chorobą weneryczną. Tą krótką pastą Malcolm XD na swoim profilu na Facebooku zapoczątkował 6-cioczęściowe opowiadanie, które szybko zyskało wielu fanów. Absurdalne losy Głównego Bohatera, Pani Malinoskiej, Mariana, dozorcy oraz innych mieszkańców wspólnoty wywołują śmiech, jak i przerażenie. Przytrafiające im się przygody – wykupienie całego nakładu papieru toaletowego, otoczeniu Warszawy kordonem militarno-sanitarnym, czy ucieczka taksówką do niezarażonej Syrii – brzmią jak nagłówki najbardziej niedorzecznych publikacji z ostatnich dni, ale w odróżnieniu od dobiegających nas informacji ze świata wywołują tylko szeroki uśmiech na twarzy.

Najbardziej znany-nieznany autor

Malcolm XD zyskał popularność publikując w sieci „pasty”, czyli krótkie humorystyczne opowiadania, które mają dziś kultowy status. Najpopularniejsza z nich traktująca o ojcu-wędkarzu przeniesiona została na ekran w filmie „Fanatyk” z Piotrem Cyrwusem. Debiutancka powieść Malcolma XD „Emigracja” zrobiła zaś furorę na rynku literackim. Autor w satyryczny sposób ukazuje współczesność, w której rzeczywistość miesza się z fikcją. Tym razem zdecydował się wziąć na warsztat aktualne epidemiczne zjawisko, które jakkolwiek poważne, doprowadza czasem do komicznych sytuacji. „Kroniki Koronawirusowe” to 6-odcinkowy serial audio w czytaniu aktora Józefa Pawłowskiego. Oprawę graficzną serialu przygotował Janek Koza, reżyser filmów animowanych i popkulturalny rysownik. Premiera zaplanowana została na 31 marca. Serial audio będzie dostępny dla wszystkich w ramach darmowego 2-miesięcznego pakietu Empik Premium. Jednocześnie z premierą serialu za darmo zostanie udostępniony e-book „Kroniki Koronawirusowe”, przedstawiający całość historii.

Fragment serialu audio:

Po drodze zatrzymaliśmy się na postój przy ubogo wyglądającym gospodarstwie. Siedząca na ganku babulinka z radością dała nam w zamian za dwie rolki papieru cały gar kartofli ze zsiadłym mlekiem na posilenie. (…) Chcąc skorzystać z jej gromadzonego przez całe życie doświadczenia zapytałem, pani gospodarzowo, a za wojny, w sensie za okupacji, to co żeście jedli? Szczaw, pokrzywy, lebiodę? Ona pyta, za której okupacji, więc ja z szacunkiem precyzuję, że za hitlerowskiej, bo sowiecką też przeżyła, a może i nawet jeszcze zabory.

– A skąd ja mam wiedzieć? Ja jestem rocznik osiem dwa.

Kroniki Koronawirusowe

Link do #1 odcinka Empik Go: https://www.empik.com/1-kroniki-koronawirusowe-malcolm-xd,p1240769980,ebooki-i-mp3-p

You Tube Empik Go: https://youtu.be/FuoLDk1F9RI

Spotify: https://open.spotify.com/show/2bluLFOC3wqv4x4ZeNNgRe?si=Woal6xoUQueEDwrD4yQtSA


Premiera: 31.03.2020 r.

Czytanie: Józef Pawłowski

Autor okładki: Janek Koza

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa