Wino i destylaty

Kendermanns Riesling Kabinett Mosel

Napisał Blurppp

Dziś mija 3 tygodnie jak nie piłem wina. Ostatnie wakacje nie były łatwe dla mojej wątroby ale głównie za sprawą egipskich piw i mocniejszych alkoholi przy których bardziej o efekt niż o smak chodzi. Egipt to kraj z olbrzymią tradycją wytwarzania wina, niestety zapomnianą. To co produkują na miejscu jest absolutnie nie pijalne, przynajmniej te wina do których ja dotarłe, do tego alkohole są tam niemożliwie drogie. Jest pewien myk umożliwiający zdobycie kilku przyzwoitych butelek na własne potrzeby ale o tym w kolejnych wpisach.

Po dłuższej przerwie miałem ochotę na coś bardzo, bardzo delikatnego. Wybór padł na niemieckie półwino czyli półsłodkie Kendermanns Riesling Kabinett Mosel . Kupiłem je jakiś czas temu z myślą o gorących wieczorach na balkonie. Okazji towarzyskich jakoś jednak nie było więc uchowało się. I dobrze bo teraz wypije je z żoną i więcej będzie dla mnie a właściwie dla niej bo to jej smaki. Coś dokładnie w guście mojej ślubnej. Teraz się dowiecie jakie wina lubi. Kolor to bardzo jasny słomkowy z delikatnym przebłyskiem zieleni. Nos intensywny, agrestowo winogronowy. W ustach bardzo smacznie głownie za sprawą świetnie zbalansowanej słodyczy zielonych owoców i winogron opartych o mineralna ramę. W posmaku przyjemnie kwaśne w cudownie świeży sposób. Gdzieś w tle  finiszu pojawia się nuta limonki.

Zasadniczo wina półsłodkie to nie jest to co lubię najbardziej, w tym wypadku dałem się jednak przekonać. Kiedy wieczorem siedziałem na balkonie w rekach trzymając kieliszek cieszyłem się że w kieliszku ma właśnie  Kendermanns Riesling Kabinett Mosel czyli świetne niezobowiązujące wino o olbrzymiej pijalności.

Jako ciekawostkę warto dodać że na etykiecie znajduje się sygnatura Philipp Maurer czyli głównego winiarza koncernu. To produkt linii Premium koncernu Reh-Kenderman Gmbh Weinkellerei.

Nazwa:  Kendermanns Riesling Kabinett Mosel

Rocznik: 2011

Producent:  Reh-Kenderman Gmbh Weinkellerei

Region:  Mosel

Apelacja: Prädikatswein

Kolor wina: białe

Smak: półsłodkie

Klasyfikacja:  jakościowe

Szczep: 100 % Riesling

Temp. podawania:  schłodzone  8-10C

Podawać do: samo, desery, sałatki owocowe

Pojemność:0,7 l

Miejsce zakupu: winezja.pl

Cena: ok. 36,80 zł

Ocena 0-6: 5

Jednym zdaniem: Olbrzymia pijalność, zasmakuje cioci i wujkowi.

 

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl