Krótko

Katarzyna Misiołek „Dziewczyna, która przepadła” – zapowiedź

Napisał Blurppp

Czy uwolniona cudem z rąk szaleńca po ośmiu latach odzyska swoje życie? W „Dziewczynie, która przepadła” Katarzyna Misiołek odsłania przed czytelnikami losy zaginionej Moniki, poszukiwanej przez rodzinę w „Ostatnim dniu roku”. Premiera 26 października.

dziewczyna-ktora-przepadla_-_-okladka_sMonika, porwana i przetrzymywana przez psychopatę, mierzy się z niewyobrażalnym koszmarem. Poniżana psychicznie i fizycznie, bezlitośnie odarta z godności i zdegradowana do roli zabawki, rozpaczliwie usiłuje przetrwać. Każdy dzień to walka, a każda noc może się okazać jej ostatnią. Po 8 latach dziewczyna zostaje cudem uwolniona z rąk szaleńca. Ale czy świat, który zastanie po powrocie, jest miejscem, o jakim marzyła? Trudno o szczęśliwą przyszłość w otoczeniu ludzi żerujących bez żadnych skrupułów na cudzych dramatach. Czy odnajdzie się wśród swoich bliskich? Czy odzyska uczucie Jakuba, którego przed laty utraciła? Monika stara się o to ze wszystkich sił, ale dopóki nie zrozumie, że naprawdę wróciła do domu, wciąż będzie zagubiona.

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Ostatni dzień roku”

„Dziewczyna, która przepadła” to dalszy ciąg „Ostatniego dnia roku”, poruszającej opowieści o poszukiwaniach Moniki, która zniknęła bez śladu. Tym razem Katarzyna Misiołek przedstawia sytuację z perspektywy osoby zaginionej. Z ogromną wnikliwością ukazuje targające Moniką emocje, jej relacje z oprawcą, cierpienie i tęsknotę za bliskimi. Wiarygodnie opisuje powrót kobiety do normalnego życia i rodziny, jej niedostosowanie i stopniowe oswajanie się z wolnością. Autorka kreśli losy swoich bohaterów w sposób niezwykle czuły i pozbawiony fałszu, sprawiając, że czytelnik znajduje się w samym środku opowiadanej historii.

„Kasia Misiołek to prawdziwa znawczyni emocji. Zakochałam się w jej powieści od pierwszych stron”.

Maja Bohosiewicz o poprzedniej książce autorki

„Cisza panująca w domu doprowadzała mnie do szału. Przycupnęłam na krześle, nasłuchując. Wyobrażałam sobie, jak on czai się w ciemnościach, obmyślając perfidne tortury. Nerwy miałam napięte do granic możliwości, serce szarpało się w piersi nierówno, niepewne jutra. W końcu zaczęłam krzyczeć. Ochryple, przeraźliwie, bez końca. Zerwałam się z krzesła i kopałam w drzwi. Waliłam w nie pięściami, napierałam ramieniem, szarpałam za klamkę, ale nawet nie drgnęły. Kiedy straciłam głos, ze szlochem opadłam na materac. Boże, spraw, żeby to był tylko koszmarny sen, powtarzałam szeptem, ale Bóg musiał być zajęty czymś innym, bo chyba mnie wtedy nie słyszał…” (fragment powieści)


Katarzyna Misiołek – krakowianka i filolog polski z wykształcenia. Przez kilka lat mieszkała w Rzymie. Po powrocie do kraju rozpoczęła współpracę z wydawnictwami prasowymi, wcześniej bywała tłumaczką, radiową pogodynką i hostessą. Interesuje się turystyką, psychologią, medycyną niekonwencjonalną i tarotem. W wydawnictwie MUZA dotychczas ukazały się dwie jej powieści, „Niekochana” (2014) i „Ostatni dzień roku” (2015).

Autor: Katarzyna Misiołek

Tytuł: „Dziewczyna, która przepadła”

Premiera: 26 października 2016

Cena: 39,90 zł

Liczba stron: 464

Wydawnictwo: MUZA SA

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl