Krótko

Katarzyna Berenika Miszczuk „Paranoja” – zapowiedź

Gdy seria nietypowych samobójstw ogarnia Warszawę, tylko jedna osoba podejrzewa, że ktoś za nimi stoi. A może lekarza medycyny sądowej, Marka Zadrożnego, powoli ogarnia tytułowa „Paranoja”? Nowa powieść bestsellerowej autorki, Katarzyny Bereniki Miszczuk – kontynuacja thrillera „Obsesja” – w księgarniach już od 17 października. 

Lato w Warszawie, pomimo leniwej, wakacyjnej atmosfery, obfituje w serię podejrzanych samobójstw. Lekarz medycyny sądowej Marek Zadrożny zaczyna przyglądać się kolejnym przypadkom. Wbrew opinii komisarza Sebastiana Pola i prokurator Natalii Świetlik  samobójstwa wydają mu się podejrzane. Na palcu jednej z ofiar znajduje kawałek czerwonej nitki. Podobny znajduje we włosach kolejnej. Nikt jednak nie wierzy w jego teorię, a on sam zaczyna zastanawiać się nad tym, czy ma paranoję. Co może bowiem łączyć samotną staruszkę, popularną projektantkę, bezdomnego i warszawskiego taksówkarza? Tymczasem Joanna Skoczek wraca do stolicy po urlopie. Wciąż usiłuje otrząsnąć się po tym, jak ledwie uniknęła śmierci z rąk tajemniczego wielbiciela. Losy Zadrożnego i młodej lekarki psychiatrii ponownie się łączą. Czy bohaterom uda im się rozwiązać jedną z najbardziej tajemniczych spraw prowadzonych przez warszawską policję? Wciągająca, pełna nieprzewidzianych zwrotów akcji fabuła zaprowadzi czytelnika do zaskakującego finału.

„Nie mogłam się oderwać. Wciąga i intryguje. I wszędzie zaczynasz widzieć czerwone nitki. Paranoja? Polecam”.

– Magdalena Witkiewicz

„Paranoiczny klimat, wyraziści bohaterowie i gra o największą stawkę. To jest thriller z krwi i kości”.

– Max Czornyj

– Nie podoba mi się to – powiedział Marek i nałożył na twarz maseczkę chirurgiczną. Sięgnął po skalpel i wykonał na ciele pierwsze cięcie. Myślał, że rozdrażniona Świetlik odsunie się na bezpieczną odległość, ale się mylił. Twardo stała naprzeciwko, wpatrując się w jego twarz. Udała, że nie patrzy na klatkę piersiową denata. Marek pochylił się do przodu, zirytowany, że kobieta patrzy mu na ręce. Po jego plecach od razu przebiegła błyskawica bólu.

– A mnie się nie podoba, że rozmawiasz z prasą – syknęła. – Powiedz mi, Zadrożny, jaki jest twój udział w tych wszystkich morderstwach?

[fragment książki]


Katarzyna Berenika Miszczuk – z wykształcenia jest lekarką. Ma w swoim dorobku kilkanaście książek, w tym między innymi powieści „Ja, diablica” (2010), „Ja, anielica” (2011) oraz „Ja, potępiona” (2012) z serii diabelsko-anielskiej, a także bestsellerową „Szeptuchę” (2016, Książka Roku 2016 w plebiscycie lubimyczytac.pl), „Noc Kupały” (2016), „Żercę” (2017, Książka Roku 2017 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl) oraz „Przesilenie” (2018) z cyklu „Kwiat paproci”. W 2017 roku ukazał się thriller jej autorstwa – „Obsesja”, którego kontynuacją jest najnowsza książka „Paranoja”.

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa