Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko

Jørn Lier Horst „Jedna jedyna” – zapowiedź

Komisarz William Wisting powraca w brawurowej serii Jørna Liera Horsta. Zaginęła międzynarodowa gwiazda sportu, a uwaga świata kieruje się na norweskie Larvik. Na barki detektywa spada sprawa, która pierwszy raz może utopić go w mroku. Premiera kryminału „Jedna jedyna” już 18 kwietnia.

Upalne lato w Larvik, mieszkańcy norweskiego miasteczka pogrążają się w sielankowej bezczynności. Spokój nieoczekiwanie burzy zaginięcie kobiety. Kasja Berg – znana piłkarka ręczna nie dociera na trening i przepada bez śladu. W momencie, gdy nieznajomy mężczyzna odnajduje pusty dół na skraju lasu, instynkt Wistinga podpowiada najgorsze. Czy słusznie? Śledztwo pełne niedomówień prowadzi na manowce, a kluczowi świadkowie zdają się ukrywać niewygodne prawdy. Pożar lasu obnaża jednak nową, makabryczną poszlakę –  zwęglone ciało przykute do drzewa. Czy to Kasja? Teraz o sprawie zaginionej dziewczyny usłyszy nie tylko Norwegia, ale i cały świat.

„Jedna jedyna” mrozi krew w żyłach. Doskonale oddana psychologia postaci uzmysławia, że ludzie wolą ufać obcym, niż kierować się własnymi podejrzeniami. Porwania i zaginięcia kobiet to tysiące dramatów rocznie, a prawdziwe niebezpieczeństwo czyha tam, gdzie najmniej się go spodziewasz. Proza Horsta to przejmująca i mroczna historia detektywa zawieszonego między siłą a bezradnością wobec zła. Historia człowieka – nie tylko komisarza, lecz także męża – na którego barki spada sprawa tak ciężka, że po raz pierwszy może utopić go w mroku.


Ten wpis to jedynie zapowiedź, po autorską recenzję odsyłam: Jorn Lier Horst „Jedna jedyna”


Horst słynie z doskonałej znajomości policyjnych procedur, ale i śledczych zaniedbań. W „Jednej jedynej” łączy wnikliwość wejrzenia w ludzką naturę i współczesny świat. Jak to jest stracić najbliższą osobę? Jak poradzić sobie z nieoczekiwaną samotnością?

Milena Skoczko tłumacząca wszystkie polskie wydania Horsta daje tu popis językowego wyczucia, akcentując to, co w Horście najlepsze – obrazowość i dbałość o detale. „Jedna jedyna” to  pozycja, po którą muszą sięgnąć wszyscy fani kryminałów. W 2018 roku nakładem wydawnictwa Smak Słowa ukaże się także domykający serię tom „Nocny człowiek”.

Jørn Lier Horst – były szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestford, norweski pisarz i dramaturg. Zadebiutował w 2004 roku powieścią „Nøkkelvitnet” („Kluczowy świadek”). Ma za sobą studia kryminologiczne, filozoficzne i psychologiczne, co sprzyja tworzeniu wiarygodnych charakterów, motywacji i działań bohaterów. Jego seria o Wiliamie Wistingu sprzedała się w Norwegii w ponad 1 500 000 egzemplarzach. „Jedna jedyna” to czwarta część cyklu.

Autor: Jørn Lier Horst

Tytuł: „Jedna jedyna”

Wydawnictwo: Smak Słowa

Przekład: Milena Skoczko

Cena detaliczna: 39,99 zł

Premiera: 18 kwietnia 2018

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa