Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko

John Lynch „Arka” – zapowiedź

Porzuca karierę u Ralpha Lauren’a, by rozwijać rodzinny biznes w Krakowie. Stworzona przez niego marka staje się najbardziej pożądanym domem mody w Europie. Jednak w wyniku przestępstw biznesowych pewnego funduszu inwestycyjnego może stracić dosłownie wszystko. Czy znajdzie siłę, by uratować dzieło swojego życia i podążać za marzeniami? “Arka” to zaskakujący debiut, w którym autor buduje napięcie rodem z sensacyjnych amerykańskich filmów, a jednocześnie zabiera czytelnika w chaotyczny i niebezpieczny świat Europy Środkowo Wschodniej po upadku komunizmu. Książka ukazuje się nakładem Wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska.  Premiera 27 października.

Sensacyjno-kryminalna opowieść o przestępstwach biznesowych w świecie mody. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia autora!

Truman Chase – syn polskich imigrantów – jest młodym, ambitnym projektantem z Nowego Jorku, który porzucił wymarzoną karierę u Ralpha Lauren’a, by ratować rodzinny biznes w Krakowie i postawić na nogi upadającą firmę odzieżową. W Polsce odnajduje miłość – zakochuje się w tłumaczce Karolinie i szybko też zaczyna odnosić sukces zawodowy. Stworzona przez niego marka stopniowo staje się najbardziej pożądanym domem mody w Europie. Przez dziesięć lat przedsięwzięcie kwitnie, i gdy sukces jest już na wyciągnięcie ręki Truman podejmuje ryzykowną decyzję pożyczenia wielu milionów dolarów od globalnego funduszu inwestycyjnego, Arki. Jeszcze nie wie, że to początek jego największego koszmaru. Tajemnicza grupa inwestycyjna, na czele której stoi pozbawiony skrupułów i niebezpieczny Latynos – 35-letni Fernando Tomasi, zaczyna prześladować Trumana…

Fernando prowadzi szemrane interesy pomiędzy Europą Wschodnią i Ameryką Łacińską, a na jego drodze stają skorumpowani ukraińscy politycy i FBI. By spłacić dług powstały w wyniku złych inwestycji, Fernando postanawia dokonać wrogiego przejęcia i zawłaszczyć dobrze prosperującą polską firmę Trumana.

Czy życie Trumana i jego najbliższych jest w niebezpieczeństwie? Czy uda mu się rozwikłać zagadkę i ocalić firmę?

 W “Arce” jest to, co uwielbiamy: uczucia, pieniądze, ciekawi ludzie. Plus oryginalne spojrzenie Amerykanina na Polskę,

Waldemar Kumór szef działu Kultura, Newsweek Polska

“Arka” to fikcyjna opowieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Jej akcja rozgrywa się w czasach kryzysu finansowego na początku XXI wieku i szalonego rozwoju wolnego rynku w Polsce. Ujawnia najmroczniejsze kulisy świata mody i finansów, w którym pieniądz odgrywa najważniejszą rolę. Jest to także debiut literacki amerykańskiego przedsiębiorcy Johna Lyncha, mieszkającego od 25 lat w Polsce. Autor doskonale nakreśla tło wydarzeń, tworzy zaskakujące zwroty akcji i misternie buduje postaci. Nic dziwnego, w końcu  jego własna historia to bez mała gotowy scenariusz na powieść.  O tym, co skłoniło amerykańskiego biznesmena do jej napisania i jak własne trudne doświadczenia przekuł w sukces często opowiada podczas występów motywujących, m.in. na TEDx Talks. Czy bohater “Arki” Truman Chase to alter ego autora?

Co za debiut! I co za thriller. Brawo – chcę więcej! Porywający debiut pozostawi u polskich czytelników apetyt na więcej. Najbardziej podoba mi się bohaterka: Faith Osborne – błyskotliwa, odważna i śmiała agentka FBI, działająca przy Ambasadzie USA w Warszawie – takie kobiety lubię. Więcej Faith proszę!

Agata Młynarska TVN Discovery, współzałożycielka WOŚP Aktywistka na rzecz praw kobiet

 

Kunszt Lyncha w tworzeniu postaci, zwroty akcji i opisy scen – to wszystko składa się na trzymającą w napięciu opowieść. Arka to szybka lektura, od której trudno się oderwać. Aż trudno uwierzyć, że to debiutancka powieść autora.

Nowa Europa Wschodnia


O AUTORZE

John Lynch jest przedsiębiorcą z USA, mieszkającym w Krakowie pisarzem, mówcą i działaczem społecznym. Należał do pierwszych amerykańskich organizatorów działalności gospodarczej w Europie Środkowej i Wschodniej po upadku komunizmu. Po 25 latach istnienia jego firma stała się europejskim leaderem w dziedzinie odzieży korporacyjnej. Przewędrował kraje uprzedniego bloku wschodniego i dobrze zna ten region oraz jego mieszkańców.

John ma polskie korzenie – jego babcia pochodziła z Białegostoku. Biegle mówi po polsku. Swoją poruszającą historię opowiada podczas występów motywujących, m.in. na TEDx Talks. Otrzymał najwyższe odznaczenie cywilne w Polsce, Złoty Krzyż Zasługi z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego za wkład w budowanie demokracji wolnorynkowej w Polsce.

Został wybrany Dyrektorem Generalnym Roku w Europie Środkowej i Wschodniej (CEO of the Year), Przedsiębiorcą Roku w Polsce (Entrepreneur of the Year) oraz jednym z dziesięciu amerykańskich pionierów, którzy wnieśli największy wkład w udaną transformację Polski. Był prezesem YPO Poland i od 2004 jest Członkiem Zarządu Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Pełnił też funkcję dyrektora marketingu amerykańskiego wydawnictwa The Easton Press, był stałym felietonistą „The Warsaw Business Journal” i „Images” – brytyjskiego czasopisma odzieżowego. W 2016 roku „Financial Times” opublikował całostronicowy artykuł na temat Johna Lyncha zatytułowany „More Warsaw than Wharton”, a on sam udzielił wywiadu dla podkastu FT Start-Up Stories, którego wysłuchało ponad 200 tys. osób. Mieszka pod Krakowem z żoną Kasią, nauczycielką angielskiego, i dwójką dzieci, Jakubem i Zofią


Zapraszamy na spotkania promocyjne z udziałem autora:

  • 27 października, 18.00-20.00 Hotel Sheraton, ul. Powiśle 7, Kraków
  • 3 listopada, 18.00 – 20.00 Hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79, Warszawa

REKOMENDACJE

Uwielbiam dobre powieści z suspensem! Przepełniony akcją, międzynarodowy thriller Johna Lyncha pt. Arka to podwójne uderzenie. Co więcej, autor wymierza je za pośrednictwem bohatera, z którym naprawdę mogę się utożsamiać – młodym i odważnym przedsiębiorcą.

Verne Harnish Założyciel Entrepreneurs’ Organization (EO) i Autor książki ‘Nawyki Rockefellera’ (Rockefeller Habits)

 “ARKA to dynamiczny thriller, przedstawiający głęboką perspektywę osoby wtajemniczonej w meandry funkcjonowania światowej mody i sektora finansów. Coś jak Dawid kontra Goliat z nutką Obsesji Eve. Nie mogłam się oderwać od lektury.”

Georgette Mosbacher, Ambasador USA w Polsce 2018–2021

John Lynch, jeden z pierwszych amerykańskich imigrantów, którzy przybyli do Polski na początku lat 90-tych, prezentuję w swej powieści, świeże spojrzenie na jazdę bez trzymanki po polskiej drodze do kapitalizmu. Arka to trzymająca w napięciu historia z licznymi zwrotami akcji i niespodziankami, która nie zawodzi w żadnym aspekcie. Lektura obowiązkowa.

Thom Barnhardt, Dyrektor Generalny CEE Business Media

Arka wrzuca czytelnika zarazem w pełen nadziei, chaotyczny, jak i niebezpieczny świat Europy Środkowo-Wschodniej po upadku komunizmu, w sposób właściwy tylko dla kogoś, kto sam uczestniczył w opisywanych wydarzeniach.

Kenneth Fairfax, Ambasador USA w Kazachstanie (2011-2013), były dyrektor Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu

Tytuł: „Arka”

Autor: John Lynch

Premiera: 27.10.2021

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa