Krótko

Jeśli uwielbiasz Bridget Jones, pokochasz także Alice Bassi!

Napisał Blurppp

Prawdziwie żywiołowe połączenie włoskiego temperamentu, kobiecego charakteru i szczypty tajemniczości w debiutanckiej powieści Silvii Zucca. Włoska pisarka pokaże, czy prawdziwa miłość może być zapisana w gwiazdach, a dopasowanie astrologiczne to recepta na udane życie uczuciowe. „Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach” już w księgarniach. 

okladka_astrologiczny_przewodnik_frontPoznajcie Alice – trzydziestoletnią niepoprawną romantyczkę, która cały czas szuka swojego księcia z bajki i uwielbia romantyczne komedie ze szczęśliwym zakończeniem. I na takie same wzniosłe chwile liczy w swoim życiu. Pracuje w Mediolanie w lokalnej telewizji. Pewnego dnia dowiaduje się, że Carlo, jej były chłopak, się żeni, a jego obecna partnerka jest w ciąży. Do tego pojawiają się także problemy w pracy – przychodzi nowa osoba, Davide Nardi, który ma zreorganizować podupadającą stację telewizyjną. Wszyscy spodziewają się najgorszego – zwolnień pracowników. Alice jest załamana. Marzenia o beztrosce i sielance stają się coraz bardziej odległe.

Z pomocą przychodzi jej kolega z pracy, Tiziano, miłośnik astrologii, który odkrywa przed nią tajniki znaków zodiaku i ich wpływ na ludzi i kluczowe życiowe sytuacje, w których się znajdują. Alice jest coraz bardziej zafascynowana astrologią i tak powstaje program jej autorstwa, tytułowy „Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach”, kręcony na żywo i poświęcony dwunastu znakom zodiaku. Produkcja okazuje się hitem, słupki oglądalności z programu na program rosną, dzięki czemu Alice dostaje propozycję pracy w Rzymie, o której zawsze marzyła. Czy w życiu osobistym gwiazdy będą dla niej równie łaskawe? To, co wydarzy się dalej, nie zostało jeszcze napisane w scenariuszu żadnej komedii romantycznej.

Alice to urocza, wrażliwa, stuprocentowa współczesna Włoszka. Skrycie marzy o tym, by jej życie potoczyło się jak fabuła popularnych komedii romantycznych – „Notting Hill”, „Dirty Dancing”, „Pretty Woman” czy „Uwierz w ducha”. Włoska debiutantka w lekkiej dowcipnej formie i trochę z przymrużeniem oka pokazuje, jak przewrotne i zaskakujące potrafi być życie. Pewnych wydarzeń nie da się przewidzieć. Nawet poważne astrologiczne teorie nie sprawdzą się, gdy w grę wchodzi prawdziwe uczucie.


Silvia Zucca – ma dyplom z literatury angielskiej i, podobnie jak bohaterka jej powieści, przez kilka lat pracowała w niewielkiej mediolańskiej stacji telewizyjnej. Jej największą pasją zawsze była literatura piękna, której teraz poświęca cały swój czas jako tłumaczka i pisarka. „Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach” jest jej debiutancką powieścią która od razu wzbudziła duże zainteresowanie: prawa do przekładu zostały sprzedane do 14 krajów jeszcze przed ukazaniem się książki na rynku we Włoszech.

Autor: Silvia Zucca

Tytuł: „Astrologiczny przewodnik po złamanych sercach”

Tłumaczenie: Karolina Stańczyk

Wydawnictwo: Muza SA

Data premiery: 9.11.206 r.

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl