Krótko

Jenny Martin ,,Wyścig“ – zapowiedź z moją rekomendacją

Napisał Blurppp

,,Wyścig” to całkiem nowa odsłona powieści przygodowej – elektryzujące połączenie „Gwiezdnych wojen” z „Szybkimi i wściekłymi”. Naładowana emocjami, porywająca tempem akcji książka, której czytanie to prawdziwa jazda bez hamulców. Premiera jednej z najlepszych książek przygodowych ostatnich lat już 13 kwietnia.

Wyscig_okladkaCastra – gorący, pustynny świat, rządzony przez sześć ogromnych korporacji. Świat oparty na kłamstwach, układach i utraconych złudzeniach. W tej niepokojącej dystopijnej rzeczywistości wyścigi samochodowe są sportem narodowym. Są też czymś znacznie ważniejszym – walką o władzę i wpływy. Niektórzy dla wygranej są w stanie poświęcić wszystko – na przykład siedemnastoletnia bohaterka książki, Phoebe van Zant, córka legendarnego mistrza, która szybkość ma we krwi. Dziewczyna jest należy do grona najlepszych kierowców uczestniczących w wyścigach. Wszystkie korporacje zabiegają o to, by Pheobe znalazła się właśnie w ich zespole. Czy młoda bohaterka poradzi sobie w skorumpowanym świecie międzyplanetarnej polityki?

Jenny Martin sprawnie tworzy dystopijny świat, kreuje bohaterów z krwi i kości, którzy głęboko zapadają w pamięć i wrzuca ich w sam środek międzygwiezdnego konfliktu. Książką oszałamia tempem narracji i trzyma w napięciu do samego końca.

,,Wyścig” podbija serca polskich czytelników:

Ta książka to prawdziwa jazda bez hamulców. Trzyma w napięciu, intryguje, budzi skrajne emocje. Zapnijcie więc pasy i przygotujcie się na wyścig, który pozbawia tchu i sprawia, że świat dookoła przestaje istnieć.

Ewelina Bartocha, ksiazkomania-recenzja.blogspot.com

Pędząca akcja, niebezpieczne sceny i emocje od których trudno się oderwać. Wyścig to połączenie brawury i pewności siebie w niekończącej się przygodzie wciągającej na całego. Gorąco polecam.

Beata Moskwa, thievingbooks.blogspot.com

W każdym znaczeniu nieziemska, napędzana adrenaliną jazda. Nie mogłem się oderwać.

Irek Wis, blurppp.com/blog

Jenny Martin – nałogowa czytelniczka, wielbicielka The Beatles, bibliotekarka. Mieszka w Dallas z mężem i synem. W wolnych chwilach – czyli wtedy, kiedy nie wypożycza książek, nie czyta książek ani nie pisze książek – gra na gitarze.

 

Autor: Jenny Martin

Tytuł: ,,Wyścig“

Wydawnictwo: Akurat

Data premiery: 13.04.2016 r .

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl