Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Wino i destylaty

#jedzjablka #pijcydr czyli Warka Cider Premium

Warka Cider Premium
Warka Cider Premium
Napisał Blurppp
Warka Cider Premium

Warka Cider Premium

Polityką coraz bardziej się brzydzę, dyplomacja zaś mnie nudzi. Niestety choć bym nie wiem jak od tych dwóch cholerstw uciekał one i tak wcześniej czy później mnie dopadną. Bo przecież polityka jest wszystkim. Dlatego choć staram się tu o polityce nie pisać czasami muszę o tematy około polityczne zahaczyć. Jak pewnie wszyscy wiecie 70 lat temu 1 sierpnia 2014 roku stalinowska Rosja wypięła się na Warszawę. W konsekwencji zginęły setki tysięcy a miasto zostało zrównane z ziemia. Równe 70 lat później Rosja, tym razem pod inny dyktatorem wypina się na nasze warzywa i owoce, w tym na jabłka. Jak widać Rosja nie jest, nie była i nigdy nie będzie nam przyjacielem. Warszawę odbudowaliśmy, a teraz zjedzmy sami nasze jabłka, a Kacapy niech żują gruz albo niech jedzą pastewne banany. W ramach akcji #jedzjablka proponują dodatkową #pijcydr.

Podobno rodacy zjadają 14 kilo jabłek rocznie, żeby nasi sadownicy na skutek decyzji gangstera z KGB Władimira Putina nie poszli z torbami każdy musi zjeść dodatkowo 4,5 kilograma jabłek albo wypić około 10 litrów cydru. Nie wiem dlaczego , ale ta druga propozycja, szczególnie w upalne lato wydaje się być bardziej kuszącą.

Uległem więc pokusie i w niedalekiej Żabce, za kwotę 5,99 kupiłem Warka Cider Premium  pakowany w „szampańską” butelkę o słusznej pojemności 0,75 litra. Cena mocno okazyjna, zbliżona do lepszego piwa. Zważając na cenę nie spodziewałem się cudów, zobaczmy jak smakowało.

Tylko polskie jabłka #jedzjablka #pijcydr

Tylko polskie jabłka #jedzjablka #pijcydr

Napój jest jasno złoty, o wyraźnym musowaniu, pachnie jabłkami. W smaku lekko słodki, tak na pograniczu półsłodkiego i słodkiego, czuć że lekko dosładzany jakimś specyfikiem w rodzaju syropu glukozowego ale jest też najzwyklejsza jabłkowość i kwasowość, której jest zdecydowanie zbyt mało. Mnie smakowała tak sobie, choć po silnym schłodzeniu, tak do 6 stopni piłem bez przykrości, 4,5% alkoholu właściwie nie wyczuwalne. Za to mojej żonie i córce smakowało bardzo i kazały sobie kupić po butelce na weekendowy wyjazd na działkę. Myślę,  że dla wielu dziewcząt może to być rozsądna alternatywa dla różnych redsów czy sommerbisów, a powstało z polskich jabłek, tym bardziej że cena zachęca do spróbowania.  Pij więc polskie cydry, nawet gdy nie są najwyższych lotów. Patriotyzm jeszcze nigdy nie był taki tani.

Nazwa: Warka Cider Premium

Rocznik: nie rocznikowane

Producent: Warwin S.A.

Kraj: Polska

Region: Mazowsze

Do kupienia Żabka, Fresh

Cena: 5,99 zł

Pojemność: 0,75l

Ocena 0-6: 4,0

Jednym zdaniem: Trochę za słodki i za bardzo syropowy

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl