Krótko

Jean Philippe, Patrick Fort „Dwa życia Zidane’a” – zapowiedź

Napisał Blurppp

„Dla ciebie słowo niemożliwe nie istnieje” – powiedział o Zidanie prezes Realu Madryt w podziwie dla piłkarskiego geniuszu zawodnika. Dzięki książce Dwa życia Zidane’a dowiecie się, jak Zizou stał się mistrzem i ikoną futbolu. Nawet jeśli myśleliście, że wiecie o nim wszystko, nigdy już nie spojrzycie na niego w ten sam sposób.

Zinédine Zidane to już właściwie legenda. Trudno mówić o futbolu i nie wymieniać tego nazwiska. Przez prawie dwadzieścia lat kariery piłkarskiej jego grą zachwycały się tysiące kibiców na całym świecie, a u szczytu sławy był członkiem tak znakomitych klubów jak Juventus i Real Madryt. Od 2006 roku nie gra profesjonalnie, ale jego życie nadal jest związane
z piłką nożną – po latach powrócił do Królewskich, tym razem jako trener. Jak na gwiazdę takiego formatu pozostaje dość tajemniczą postacią
– stawia wyraźną granicę między życiem prywatnym i zawodowym,
w wywiadach, których udziela rzadko, nie zdradza zbyt chętnie informacji na swój temat, co tylko podsyca zainteresowanie fanów i mediów.
Jak wyglądały początki jego kariery? Jak z nieśmiałego chłopca stał się jednym z najsłynniejszych piłkarzy na świecie? Jean Philippe bacznie obserwował drogę Zidane’a do sławy, a zebrane przez lata informacje ukazują sportowca w zupełnie nowym świetle.

„Dla ciebie słowo niemożliwe nie istnieje” – powiedział o Zidanie prezes Realu Madryt w podziwie dla piłkarskiego geniuszu zawodnika.
To nazwisko zna każdy, legendarny sportowiec od lat wzbudza niezaspokojoną ciekawość kibiców, chociaż od dawna nie gra zawodowo. Na boisku występuje teraz w nowej roli – fani mogą obserwować jego sukcesy jako znakomitego trenera. Zaszedł tak daleko, jak dało się zajść w sportowej karierze, ale nigdy nie należał do grona sław, które chętnie mówią o sobie. W książce Dwa życia Zidane’a Jean Philippe i Patrick Fort rzucają nieco światła na tę tajemniczą postać.


Patrick Fort i Jean Philippe – uznani dziennikarze francuscy. W 2006 roku wspólnie napisali pierwszą książkę poświęconą ikonie współczesnej piłki nożnej – Zidane: De Yazid à Zizou. Dwa życia Zidane’a to kolejna próba opisania niezwykłej kariery francuskiego piłkarza.

FRAGMENT:

Dziesięć lat po tym, jak zawiesił korki na kołku, ten początkujący trener na nowo przypomniał sobie, że był nie tak dawno jeszcze genialnym piłkarzem, jednocześnie rozgrywającym, strzelcem bramek, wirtuozem, eleganckim i legendarnym już graczem. Dzisiaj powszechne zapotrzebowanie na obraz ujawnia to, czego publiczność podświadomie oczekuje: ludzie znów chcą go ujrzeć. Subtelna zmiana kierunku piłki
w jego wykonaniu, scenka sfilmowana podczas sesji treningowej wystarczy, aby filmik ten był oglądany w Internecie setki tysięcy razy. Nieoczekiwane przyjęcie piłki wykonane przez niego poza linią boczną boiska podczas oficjalnego meczu wystarczy, żeby wywołać oklaski kibiców na stadionie i żeby scenka ta była po wielokroć powtarzana
w zwolnionym tempie dla telewidzów.

Premiera: 24 kwietnia 2019

Seria: poza serią 

Wydawnictwo Buchmann

Tłumaczenie: Oskar Hedemann

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl