Krótko

Jasona Padgetta, Maureen Seaberg „Rażony geniuszem”

Napisał Blurppp

Jak uraz mózgu zmienił Jasona Padgetta w geniusza matematycznego. Historia człowieka, który po wypadku odkrył w sobie fenomenalne zdolności matematyczne. Jest cudem medycyny jako pierwszy na świecie udokumentowany przypadek nabytego zespołu sawanta.

Nikt nie widzi świata tak jak Jason Padgett

Niektórzy badacze dostrzegają w nim dowód na to, że każdy mózg kryje zaskakujące możliwości, do których tylko niewielu ludzi potrafi dotrzeć. Uderzenie geniuszu jest godną zapamiętania opowieścią o zdecydowaniu Jasona, by pokonać psychologiczne i neurologiczne urazy i ogarnąć nowy umysł.

Co dziwne, Jason wcale się taki nie urodził

12 lat temu byt zabawowym chłopakiem, który rzucił szkołę, a zaledwie liznął matematyki. Brutalna napaść sprawiła, że jego mózg głęboko i trwale się zmienił, ujawniając ukryte talenty. Zdolności matematyczne i rozumienie zasad fizyki zaskoczyły wszystkich. Jason jest teraz pilnym studentem i zdobywającym nagrody artystą, ręcznie rysującym zadziwiające wzory geometryczne, które wszędzie dostrzega.

Strumień wody tworzy krystaliczne szablony, liczby przywołują rozmaite kształty geometryczne, a skomplikowane fraktale wyłaniają się z listowia i gałęzi drzew, odkrywając złożone matematyczne wzory ukryte w otaczających nas przedmiotach.

Niezwykła opowieść o człowieku, który walczył, by zrozumieć, dlaczego nagle stał się geniuszem, i to w następstwie brutalnego napadu. Ten zaiste zadziwiający przypadek otwiera przed nauką zupełnie nowe obszary godne zbadania.

Autor: Jasona Padgetta, Maureen Seaberg

Tytuł: „Rażony geniuszem”

Premiera: 29 marca 2017

Wydawnictwo: Świat Książki 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl