Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko

Jakub Bielikowski “Awans” – zapowiedź

Śledztwo i działalność konspiracyjna w stylu retro. Wybierz się na spacer po Warszawie z XIX wieku za sprawą kryminału autorstwa Jakuba Bielikowskiego i dowiedz się jaka jest cena awansu.

Jaka jest cena Awansu?

Warszawa, rok 1889, czasy panowania cara Aleksandra III. „Trzecia stolica” carskiego imperium budzi się z popowstaniowego paraliżu. Andrzej Zaleski, porucznik carskiej policji, przypadkiem trafia na sprawę morderstwa rodziny rejentostwa Wolskich. Warszawski detektyw rozpoczyna śledztwo. Wchodzi do świata, w którym oficerskie zabawy przeplatają się z działalnością rewolucyjnych socjalistów.

Autor powieści, Jakub Bielikowski, zabiera czytelników w niesamowitą podróż w czasie do Warszawy pod rosyjskim zaborem. Klimatyczny Awans, czyli kryminał w stylu retro, pozwala odkryć znane zakątki stolicy w zupełnie inny sposób.

Warszawa to duże miasto, dziesiątki bandyckich szajek, tysiące przyjezdnych każdego dnia, pułki cesarskie, poborowi z całej guberni. Szaleństwo. Jak porucznik Andrzej Zaleski poradził sobie z tym szaleństwem? Przeczytaj Awans i odkryj metody śledcze XIX-wiecznego detektywa!

Jakub Bielikowski urodził się w zeszłym stuleciu i wychował na warszawskich Szmulkach. Ukończył Politechnikę Warszawską z tytułem inżyniera chemika. Na przełomie wieków mieszkał i pracował w Londynie, Sztokholmie i Atenach. Kilkanaście lat temu osiadł w ulubionej Warszawie, choć próbował jeszcze przeprowadzki do RPA i do Moskwy. Studiował także w Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Warwick Business School w Coventry. Od wielu lat pracuje w sektorze informatycznym. Prowadzi stronę autorską: jakubbielikowski.com.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest już dostępna w sprzedaży.

https://bit.ly/AwansJakubBielikowski

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa