Krótko

Jacek Komuda „ Ostatni honorowy” – równoczesna premiera książki i audiobooka

Po raz pierwszy w historii, w ramach współpracy Wydawnictwa Fabryka Słów oraz serwisu Audioteka.pl na półki trafia premierowe wydanie książki w tradycyjnej papierowej wersji, w wersji elektronicznej oraz w formie audiobooka w interpretacji Alberta Osika.

Polska w latach PRL-u. Kuba Błażyk to młody szermierz, zawodnik warszawskiej Legii. Młodzik nie znosi dobrze dominacji sportowców Dynama Moskwa. Kolejny stronniczy werdykt na korzyść rosyjskich „braci” przelewa czarę goryczy. Kuba chce odejść. Wtedy właśnie pojawia się atrakcyjna propozycja udziału w pojedynkach na ostrą broń białą. Walki są aranżowane dla obcokrajowców – bogaczy i arystokratów. Sparingi organizują dla zabawy, zakładów lub chcąc załatwić porachunki między sobą. Kuba dostaje szansę na pozornie łatwy zarobek. Musi tylko przeżyć. Przeciwnicy nie stosują się do sportowych reguł. To walka na śmierć i życie. Doskonałe opisy i świetnie oddany klimat komunistycznej polskiej ulicy przeplatany z  przepychem i pogardą dla ludzkiego życia na bogatym i żądnym wrażeń zachodzie.


Jacek Komuda

Historyk, znawca Rzeczypospolitej szlacheckiej oraz Kozaczyzny zaporoskiej. Miłośnik szabli i koni. Mówi o sobie: „warchoł i pijanica dzikopolowy”. Twórca scenariusza do gry komputerowej Wiedźmin. Był redaktorem miesięcznika o grach komputerowych „GameStar”, pracował również w magazynach „Click!” i „Komputer Świat Gry”.  W chwili obecnej związany z tygodnikami historycznymi, w których regularnie publikuje artykuły i felietony.

Właściwie od zawsze chciał opowiadać i kreślić historie, więc w zależności od tego, w jakim był wieku, chciał zostać reżyserem, artystą, pianistą i na końcu wreszcie – pisarzem. Wolny czas spędza najchętniej w siodle i na rekonstrukcji historycznej.

Jacek Komuda jest autorem kilkunastu książek – powieści i opowiadań – osadzonych w realiach historycznych. Jego znakami rozpoznawczymi są: przywiązanie do wiernego odtwarzania realiów, poczucie humoru i nade wszystko niebanalne przygody bohaterów

Źródło: Materiały wydawcy 

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl