Krótko

Iza Komendołowicz „Rozwód po polsku. Strach i nadzieje” – zapowiedź

Napisał Blurppp

W książce Rozwód po polsku Iza Komendołowicz przytacza dziesiątki osobistych wypowiedzi osób w trakcie i po rozwodzie, tekstów bulwersujących, które wzbudzają grozę i śmiech. Konfrontuje je z szokującymi opowieściami adwokatów oraz przypadkami z gabinetów psychoterapeutów. Wszystkie tworzą razem mieszankę piorunującą  

Główną przyczyną rozwodów jest ślub

Mamy czas rozwodów. Dziś już co trzecie małżeństwo w Polsce kończy się w ten sposób. W miastach rozstaje się co druga para, na wsi co czwarta. Książka Izy Komendołowicz Rozwód po polsku obnaża rozwodzących się Polaków, ukazuje wręcz w krzywym zwierciadle, w rozwodowej adrenalinie – opisuje co w nas wtedy wstępuje, jak się zachowujemy, co robimy, co krzyczymy, jak zwalamy na innych winę, jak się usprawiedliwiamy.

Tylko 15 proc. Polaków to zdecydowani przeciwnicy rozwodów, 20 proc. je popiera,  a 62 proc. dopuszcza. Z roku na rok rośnie też liczba rozwodzących się par. Główny powód rozwodów to zły wybór partnera. Przy czym coraz mniej jest rozwodów z tzw. twardych przyczyn, jak zdrada, alkoholizm, przemoc, podjazdy finansowe, a coraz więcej z powodów emocjonalnych – bo się coś zmieniło, zepsuło, znudziło, skończyło. Cóż, nie żyjemy w czasach, kiedy trzeba być ze sobą na siłę, kiedy wygasa namiętność.

Czyli rozwód to bułka z masłem? W żadnym wypadku – to wstrząs, napięcie, poczucie straty, krzywdy i winy, to strach oraz skrajne emocje – z nienawiścią włącznie. Mało kogo stać wtedy na dystans.


Iza Komendołowicz – dziennikarka z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem. Autorka setek wywiadów i reportaży oraz książek: biografii Elżbiety Czyżewskiej Elka, wywiadu rzeki z Witoldem Pyrkoszem Podwójnie urodzony (współautorka) oraz kontrowersyjnego, bestsellerowego cyklu wywiadów Ginekolodzy (ze współautorką, Magdaleną Kuszewską). Dziennikarstwo to jej praca, pasja i miłość.

Autorka: Iza Komendołowicz

Tytuł:„Rozwód po polsku. Strach i nadzieje”

Premiera: 16 października 2019  

Wydawnictwo W.A.B.

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl