Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko

Ilona Gołębiewska „Kochaj coraz mocniej” – zapowiedź

Najmniej spodziewane zdarzenie może wywołać duże zmiany. Wystarczy jedna sekunda, krótka rozmowa, ukradkowe spojrzenie w oczy, niby nic nieznaczące spotkanie, by zmieniło się to, co pozornie od dawna było nam pisane. Los każdego dnia stawia nas przed koniecznością wyboru. Towarzyszy temu niepewność i wciąż powtarzające się pytanie: co by było gdyby? Jednak człowiek dopiero wtedy poznaje siebie, gdy zostaje wystawiony na próby i może doświadczyć zmian. W najnowszej powieści „Kochaj coraz mocniej” Ilona Gołębiewska, autorka bestsellerowej sagi o dworze na Lipowym Wzgórzu, znakomicie pokazuje, że wierność swoim marzeniom daje prawdziwe szczęście, a pokonanie trudnych sytuacji uczy wiary we własne siły i pozwala odważnie decydować o przyszłości. Premiera książki już 20 maja.

Lilianna Horczyńska od dziecka kocha muzykę i chce zostać uznaną pianistką. Kolejne szczeble trudnej edukacji muzycznej, dostanie się na instrumentalistykę, wyjazd na uczelnię do Wiednia – to wszystko przybliża ją do spełnienia marzeń. Kończy studia z wyróżnieniem, a jej koncert dyplomowy zostaje gorąco przyjęty przez publiczność.

Postanawia spędzić wakacje na Podlasiu, we dworze na Lipowym Wzgórzu, który od dwustu lat jest rodzinnym gniazdem Horczyńskich. Tuż po przyjeździe beztroskie chwile przerywa nagła choroba ukochanej babci. Diagnoza lekarzy brzmi niczym wyrok, a jedynym ratunkiem jest ryzykowna operacja. Zaczyna się walka z czasem.

Pewnego dnia Lilka wśród pamiątek po pradziadku odnajduje stare zdjęcie i listy, dzięki czemu trafia na ślad dwóch tajemniczych kobiet. Prawda, którą odkrywa, nie tylko zmieni jej życie, ale i zburzy spokój całej rodziny. Niespodziewanie dostaje ofertę pracy w miejscowym domu kultury. Dostrzega lokalną biedę i brak pomocy dla najzdolniejszych uczniów, co budzi jej sprzeciw. Oparciem będzie dla niej Miłosz, mężczyzna poznany przed laty w niezwykłych okolicznościach. Jego rodzinę i rodzinę Horczyńskich łączą bolesne wydarzenia sprzed lat. Czy zła przeszłość wpłynie na uczucie rodzące się między dwojgiem młodych ludzi? Czy Lilka sprosta piętrzącym się problemom? Czy odzyska upragniony spokój?

 „Kochaj coraz mocniej” to intrygująca, mocna i niezwykle prawdziwa opowieść o szukaniu własnej drogi, spełnianiu życiowych pasji i miłości, która potrafi uchronić przed zapomnieniem. Czytelników z pewnością zaintrygują podjęte w powieści tematy: odkrywanie rodzinnych tajemnic sprzed lat, trudna relacja ojca i córki, nieśmiało rodzące się uczucie młodych ludzi, ciężkie wybory pomiędzy wielką pasją a prozą życia, osobiste dramaty. Ilona Gołębiewska – autorka zwana przez czytelników „prawdziwą mistrzynią emocji” – w najnowszej historii pokazuje jak przebiegły bywa los. Dynamiczna i wielowątkowa fabuła, nietuzinkowi bohaterowie i barwny język narracji –  to wszystko składa się na opowieść, która angażuje emocje czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.

„Kochaj coraz mocniej” to czwarta i zarazem ostatnia odsłona (po gorąco przyjętych przez czytelników „Podaruj mi jutro”, „Pozwól mi kochać” i „Zaczekaj na miłość”) niezwykłej sagi o dworze na Lipowym Wzgórzu. Każda z powieści przedstawia życie kolejnych bohaterek z rodziny Horczyńskich: Anieli, Sabiny, Klary i Lilianny. Są to kobiety silne, odważne, realizujące swoje pasje i marzenia. Ich zawiłe losy, życiowe wybory, relacje z innymi ludźmi i pozytywne nastawienie do świata mogą być niezwykłą inspiracją dla wielu czytelników. Każda z powieści w serii stanowi osobną całość, jest odrębną historią, więc „Kochaj coraz mocniej” może stanowić początek przygody z bohaterami dworu na Lipowym Wzgórzu i wciągającą prozą Ilony Gołębiewskiej.

Ilona Gołębiewska (ur. 1987) – pisarka. Doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Autorka ponad 60 publikacji naukowych i popularnonaukowych. W sferze jej zainteresowań naukowych jest zarówno wychowanie artystyczne, edukacja osób dorosłych i seniorów, jak i terapia pedagogiczna oraz rozwój osobisty i coaching. Brała udział w licznych projektach o charakterze doradczym, badawczym i edukacyjnym w Polsce i za granicą. Swoje doświadczenie zawodowe nazywa pracą „od przedszkola do seniora”, ponieważ pracuje ze wszystkimi grupami wiekowymi. Nabyte doświadczenie, spotkani ludzie, zasłyszane historie są dla niej inspiracją do pisania powieści, w których podejmuje bardzo często istotne kwestie społeczne, co czytelnicy bardzo cenią. Jej największym marzeniem jest założenie fundacji. Autorka bestsellerowych powieści: „Powrót do starego domu” (MUZA 2017), „Tajemnice starego domu” (MUZA 2017), „Pamiętnik ze starego domu” (MUZA 2018), „Miłość ma twoje imię” (MUZA 2018), „Teatr pod Białym Latawcem” (MUZA 2018), „Podaruj mi jutro” (MUZA 2019), „Pozwól mi kochać” (MUZA 2019), „Zaczekaj na miłość” (MUZA 2020). Prowadzi stronę autorską www.ilonagolebiewska.pl

Tytuł: „Kochaj coraz mocniej”

Autorka: Ilona Gołębiewska

Data premiery: 20.05.2020

Cena: 39,90 zł

Liczba stron: 480

Wydawnictwo: MUZA SA

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa