Krótko

Generation Riesling patronuje XI Grand Prix Magazynu Wino

Napisał Blurppp

Honorowym gościem XI Grand Prix Magazynu Wino jest platforma Generation Riesling, która od 2006 roku zrzesza młodych winiarzy. Mają poniżej 35 lat i są ambasadorami nowoczesnej, dynamicznej, wysokiej jakości produkcji wina w Niemczech. Społeczność Generation Riesling obchodzi w tym roku swoje dziesiąte urodziny. „Ten years young“.

Ta inicjatywa Niemieckiego Instytutu Wina (DWI) liczy obecnie już ponad 530 członków i jest tym samym największą na świecie społecznością młodych producentów wina. Od 10 lat członkowie Generation Riesling prezentują się  na wielu imprezach w kraju i za granicą, w tym na targach czy spotkaniach Riesling Lounge.

Generation Riesling jest symbolem świetnie wykształconego, zorientowanego na rynki międzynarodowe i ambitnego pokolenia młodych ludzi, operujących w branży winiarskiej w Niemczech: właścicieli winnic, kadry zarządzającej, winemakerów. Inicjatywa ta stawia na pierwszym planie Rieslinga, jako główny szczep niemiecki i  w ten sposób wykreować solidny brand winny na arenie krajowej i międzynarodowej. Sam riesling jest jednak jedynie reprezentantem bogatej palety innych  niemieckich rodzajów wina.

gr_10_years_088-003

5 listopada 2016 w Hotelu InterContinental odbędzie się, organizowany przez Magazyn WINO, największy winiarski festiwal w Polsce.

Doroczna degustacja Magazynu Wino to okazja do spróbowania win nagrodzonych medalami Grand Prix 2016, jak również zapoznania się z młodymi producentami Generation Riesling.

„Cieszę się że nasze zaproszenie do udziału w Grand Prix przyjęło kilku młodych producentów i wspólnie na naszym stoisku zaprezentujemy kilkadziesiąt win. Generation Riesling jest ruchem dla możliwie szerokiego grona i to się DWI udało. Wszyscy członkowie występują tu razem jako ambasadorowie niemieckiego rynku winiarskiego, nie rezygnując jednak ze swej indywidualności.“

mówi kierownik Przedstawicielstwa DWI w Polsce, Anna Gmurczyk.

W Grand Prix udział wezmą: Marc Weinreich (Weingut Weinreich), Axel May (Weingut Steinmühle), Christoph Erbeldinger (Weingut Erbeldinger), Markus i Johannes Sinß (Weingut Sinß), Jobst Karp (Weingut Karp-Schreiber), Christoph Sommer (Weingut Sommer), Friedrich Maximilian Jülg (Weingut Jülg).

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl