Krótko

Fascynujące wspomnienia agenta KGB

Opowieść o podwójnym życiu, trudnych wyborach, rozterkach i zdradzie. „W głębokiej konspiracji” (Wydawnictwo Zysk i S-ka) ujawnia tajemne życie człowieka bez ojczyzny i opowiada fascynującą historię. Jack Barski ma dziś 67 lat. Dopiero niedawno zdecydował się przerwać milczenie i wyjawić, kim był i co robił. Opowie o tym podczas wyjątkowego spotkania autorskiego w salonie Empik Nowy Świat już 28 marca.

8 października 1978 roku obywatel Kanady William Dyson wysiadł z samolotu na lotnisku O’Hare w Chicago i skierował się do stanowiska kontroli celnej. Dwa dni później William Dyson przestał istnieć. Jego tożsamość została wymyślona przez KGB. Dzięki niej młody, ambitny agent z Niemiec Wschodnich miał przedostać się do Stanów Zjednoczonych. Plan się powiódł i tak narodził się nowy szpieg: Jack Barsky. Pracował w konspiracji przez kolejne dziesięć lat, realizując tajne operacje w czasach zimnej wojny… Aż w końcu znalazł się w sytuacji, która postawiła pod znakiem zapytania wszystko, w co dotąd wierzył.

Jack Barsky – prawdopodobnie ostatni agent KGB w Stanach Zjednoczonych. Albert Dittrich, obywatel Nieieckiej Republiki Demokratycznej, szpiegował dla radzieckiego wywiadu od 1978 roku. W maju 1997 został ujęty przez FBI. Żył w Stanach Zjednoczonych z przybraną tożsamością blisko 20 lat.

28 marca, godz. 18:00

Empik Nowy Świat

Warszawa, ul. Nowy Świat 15/17

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa