Krótko

Faktoria Win partnerem pierwszych polskich studiów o winie

Napisał Blurppp

cc

Faktoria Win rozpoczęła współpracę z Collegium Civitas, która jako pierwsza uczelnia w Polsce oferuje podyplomowe studia z wiedzy o winie. Przedstawiciele Faktorii będą dzielić się ze studentami wiedzą nt. rynku wina w Polsce. W ramach zajęć na kierunku „Wiedza o winie. Media, rynek, kultura” zorganizowany również został fakultatywny wyjazd do Winnicy Płochockich. Wykłady odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Współpraca Faktorii Win i Collegium Civitas jest wynikiem wspólnej wizji dotyczącej potrzeby edukacji polskich konsumentów i specjalistów w zakresie wiedzy o winie. W ramach zajęć organizowane są wyjazdy do winnic, gdzie odbywa się prezentacja uprawianych odmian winogron oraz metod ich prowadzenia. Słuchacze mogą poznać metodologię winifikacji, a także wziąć udział w obciągu wina. Nie zabraknie również degustacji najlepszych win wyprodukowanych przez Barbarę i Marcina Płochockich.

Kolejnym etapem współpracy Faktorii Win i Collegium Civitas są wykłady prowadzone przez przedstawicieli marki, którzy mówią o sposobie funkcjonowania rynku wina w Polsce, specyfice polskiego konsumenta i rozwiązaniach komunikacyjnych, wspierających kategorię.

Start pierwszych w kraju studiów podyplomowych poświęconych tej tematyce jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie Polaków poznawaniem zasad degustacji, procesu powstawania wina, a także tajników doboru odpowiedniego trunku do konkretnych smaków.

Studia kierowane są do dziennikarzy winiarskich, sommelierów, specjalistów w handlu winem, a także dyplomatów i pracowników instytucji, chcących wzbogacić swoją wiedzę o winiarskim savoir-­vivre oraz doborze win na różne okazje. Studia mają na celu wykształcić specjalistów, którzy w przyszłości będą uczestniczyć w budowaniu tej dynamicznie rozwijającej się branży.

Więcej informacji o Faktorii Win znajdą Państwo na stronie: www.faktoriawin.pl

Szczegóły dotyczące studiów: http://www.civitas.edu.pl/wiedza_o_winie


Źródło: materiały prasowe

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl