Krótko

Empik zaprasza na spotkanie z ludźmi od policyjnej roboty

Napisał Blurppp

Warszawskie Empiki zapraszają na dwa bardzo ciekawe spotkania autorskie. Tym co łączy obu gości to praca z lub w organach ścigania. Miłośnicy policyjnej roboty czy szerzej kryminałów nie powinni tego przegapić. Gdyby tak podobne spotkania zorganizować w Krakowie byłbym na nich z pewnością. 

Kulisy pracy najsłynniejszego polskiego antyterrorysty

O najgroźniejszych zamachowcach przebywających w Polsce, szemranych interesach polityków z siatką terrorystyczną i o niewygodnej prawdzie dotyczącej systemu ochrony polskich lotnisk opowie Jerzy Dziewulski na spotkaniu autorskim 16 stycznia w salonie Empik Junior w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w dniu premiery książki „Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce” (Prószyński Media), a poprowadzi je autor wywiadu-rzeki Krzysztof Pyzia.

„Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce” to szokująca opowieść. Po jej lekturze dużo baczniej będziemy rozglądać się na ulicy, w metrze i w samolocie. Jerzy Dziewulski mówi: „Odrzućmy tezę, że pokazywać rzeczywistość to znaczy straszyć społeczeństwo. Im mniej wiedzy, tym więcej strachu. I po to napisaliśmy tę książkę”.

Po wielkim sukcesie pierwszego tomu, w której Dziewulski opowiedział o polskiej policji, przyszedł czas na obnażenie sekretów większego kalibru. Ukrywanie się w Polsce Abu Nidala, nazywanego poprzednikiem Bin Ladena, porwania samolotów i pertraktacje z porywaczami, przemilczana prawda o spotkaniu najgroźniejszych terrorystów w Polsce w 2002 roku i bombowy zamach na lotnisku Okęcie w dniu wyboru Lecha Wałęsy na prezydenta. To tylko część historii, które pojawiają się w bulwersującej rozmowie spisanej przez Krzysztofa Pyzię. Spotkanie z autorami odbędzie się w dniu premiery książki.

Krzysztof Pyzia – dziennikarz, twórca bloga „Kto Pyzia, nie błądzi”. Autor wywiadów-rzek, m.in. z Kajetanem Kajetanowiczem, Wojciechem Pokorą i z Jerzym Dziewulskim.

Jerzy Dziewulski – były policjant, antyterrorysta, poseł na Sejm. Pracę zaczynał w Milicji Obywatelskiej. Później był m.in. dowódcą jednostki antyterrorystycznej na lotnisku Okęcie w Warszawie. Szef osobistej ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, jego osobisty sekretarz oraz doradca do spraw bezpieczeństwa.

16 stycznia, godz. 18:00; empik Junior; Marszałkowska 116/122, Warszawa

Człowiek, który potrafi słuchać szeptu zmarłych

Tam, gdzie policja pozostaje bezradna, do akcji wkracza Krzysztof Jackowski. Dzięki swoim niezwykłym zdolnościom wskazuje miejsca, w których znajdują się ciała samobójców i ofiar morderstw, pomaga odnaleźć zaginionych a nawet opisuje przebieg zbrodni. Przy okazji premiery „Jasnowidza na policyjnym etacie” (Wydawnictwo SQN) słynny „jasnowidz z Człuchowa” oraz współautor książki Krzysztof Janoszka spotkają się z czytelnikami w warszawskim salonie Empik Arkadia już 17 stycznia.

Krzysztof Jackowski opowiada o tajnikach swojej pracy i głośnych sprawach, w których pomagały jego wizje. To słynne zaginięcia Iwony Wieczorek i Ewy Tylman, śmierć Andrzeja Leppera czy próba wyjaśnienia zabójstwa Piotra Jaroszewicza, prowadząca do zastraszeń i obaw o własne życie. Ta lektura zadziwia i wstrząsa jednocześnie.

Krzysztof Jackowski – najsłynniejszy polski jasnowidz z ponad 30-letnim doświadczeniem, telepata. Pomógł w odnalezieniu ponad 700 osób i w rozwiązaniu ponad 1000 innych przypadków zaginięć, morderstw lub samobójstw.

Krzysztof Janoszka – policjant, absolwent Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego. Pasjonat parapsychologii, interesujący się możliwościami jej wykorzystania w pracy organów ścigania.

17 stycznia, godz. 18:00; Empik Arkadia; Jana Pawła II 82, Warszawa

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl