Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko

Dorota i Dariusz Grochalowie „Ekspedycja pierwszego Polaka automobilem dookoła świata 1926-1928” – zapowiedź

Tony Halik przedwojennej Polski! Historia zapomniana na nowo odkryta.Fascynująca opowieść o podróży Jerzego Jeleńskiego – pierwszego Polaka, który w dwa lata przejechał samochodem dookoła świata.  Reportaż spisany przez Dorotę i Dariusza Grochalów już w sprzedaży!

Dlaczego z Warszawy wyruszyło czterech podróżników, a powrócił tylko jeden? Jak wyglądał zaprojektowany na tę wyprawę samochód? Co chciał od harcerzy niemiecki agent (robiący zawrotną karierę w Europie polski aktor Igo Sym)? Z jakiego powodu pierwszą noc na Węgrzech harcerze spędzili w areszcie? Kto w Rzymie i dlaczego musiał opuścić ekspedycję? Kim był Oranek? Ile budynków zajmowała linia produkcyjna modelu ford A w fabryce w Detroit? Dlaczego zamiast w fordzie do Polski Jeleński dotarł w buicku master six? Jakie pamiątki pozostały po ekscytującej przygodzie harcerzy sprzed stu lat?

W swojej książce Dorota i Dariusz Grochalowie opisują pierwszą polską wyprawę samochodową dookoła świata. W tym pasjonującym reportażu historycznym znajdziemy przygody Jerzego  Jelińskiego oraz jego przyjaciół. Jeliński wraz z trzema innymi harcerzami w 1926 roku rozpoczął podróż z Warszawy, do której po dwóch lata i trzech miesiącach powrócił samotnie. W tym czasie pokonał ponad 76 000 kilometrów przez: Europę, Afrykę, Amerykę, Japonię część Azji i Europę i jest jednym z największych osiągnięć podróżniczych przedwojennej Polski. Świat przemierzał przebudowanym fordem T, a w połowie drogi przesiadł się na buick-a master six.

Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami pamiątek z wyprawy – dokumentacji fotograficznej, fragmentów artykułów gazet z całego świata, czy księgi podróży z wpisami głów państw, polityków, gwiazd filmowych, dostojników, skautów i wielu innych osób, w tym: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Mościckiego, prezydentów Czechosłowacji, Austrii, Francji, USA, króla Belgi czy Benito Mussoliniego.

Książka do kupienia: https://allegro.pl/oferta/grochal-ekspedycja-polaka-dookola-swiata-1926-28-10250401294?fbclid=IwAR20umzAni7caICLzKaC8mhoX7_71aL_S2gv5I8a4zA04dvg7HhwGg7Ztg8

TYTUŁ: „Ekspedycja pierwszego Polaka automobilem dookoła świata 1926-1928”

AUTOR: Dorota i Dariusz Grochalowie

PREMIERA: marzec 2021

DYSTRYBUTOR:Jakobstaf.pl

WYDAWCA: EW-POL BIS Paweł Uzarowicz

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa