Krótko

“DNI, NA KTÓRE CZEKAMY” w kinie Kika

Z okazji przypadającego na 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi Kino KIKA zaprasza na specjalny pokaz duńskiego filmu DNI, NA KTÓRE CZEKAMY i spotkanie z Arturem Kinaszem szefem Fundacji Targ Pietruszkowy, który niedawno dołączył do prestiżowej sieci 68 miejsc, które Slow Food International zalicza do tzw. Targów Ziemi (Earth Market).

Na widzów czekać będzie degustacja produktów dostępnych na Targu Pietruszkowym

21 kwietnia ( sobota) | 18:00

Kino Kika, ul. I. Krasickiego 18, Kraków

DNI, NA KTÓRE CZEKAMY | Good Things Await, reż. Phie Ambo
Dania, 2014, 91 min

Niels Stokholm od 1975 roku jest właścicielem jednego najsłynniejszych gospodarstw w Danii o nazwie Thorshøjgaard. Ten pełen życia 80-latek to również jeden z najbardziej idealistycznych biodynamicznych rolników na świecie, traktujący naturę nie jak podwładnego, lecz partnera. Jego filozofia opiera się na trwałości i harmonii z naturą, a podejście do życia warunkuje szacunek do świata roślin i zwierząt, którym pozwala żyć w zgodzie z instynktami. Dla Nielsa czas mierzony zegarkiem nie istnieje. Nie traktuje on Thorshøjgaard i hodowli w kategoriach tu i teraz. Ma własną wizje dla przyszłych pokoleń, a przede wszystkim nadzieję, że Matka Ziemia pozostanie urodzajna przez następne tysiąc lat. Dzięki takiemu podejściu Niels wraz z żoną Ritą wytwarzają produkty w zgodzie z kosmicznym porządkiem, które chwalą sobie nie tylko zwykli konsumenci, lecz również najsłynniejsze restauracje na świecie, w tym kopenhaska NOMA. Taka filozofia życia i rolnictwa nie spotyka się jednak z poparciem duńskich władz, które straszą Nielsa wycofaniem licencji na hodowlę bydła i prowadzenie gospodarstwa. Czy duńskie prawo jest aż tak bezmyślne? Jakie interesy się za nim kryją? Czy działa ono na rzecz ochrony biodynamicznego modelu rolnictwa? 

Bilety: 18 zł /normalne/, 14 zł /ulgowe/, 12 zł /seniorzy/

FB https://www.facebook.com/events/879307655590661/

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa