Krótko

Dariusz Kortko, Jerzy Porębski “Maciej Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku” – zapowiedź

Przejmująca biografia człowieka, którego życie to gotowy scenariusz filmowy. Książka ukaże się 25 listopada nakładem wydawnictwa Agora.

Himalaista, przewodnik górski, ratownik TOPR, artysta malarz, grafik i scenograf związany z Teatrem im. S.I. Witkacego w Zakopanem. Maciej Berbeka pierwszy człowiek, który zimą przekroczył wysokość 8000 metrów w Karakorum, zdobywca pięciu ośmiotysięczników, w tym Broad Peaku zimą – dwunastej pod względem wysokości góry na świecie, która w marcu 2013 roku zabrała go na zawsze.


O autorach

Dariusz Kortko redaktor naczelny katowickiej redakcji „Gazety Wyborczej”, ma na swoim koncie, m.in. bestsellerowe opowieści o Krzysztofie Wielickim, Jurku Kukuczce i Mirosławie Hermaszewskim, napisane wspólnie z Marcinem Pietraszewskim, czy głośną biografię Zbigniewa Religii. Z wykształcenia politolog, jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Jerzy Porębski agent literacki i współautor książek górskich – “Polskie Himalaje”, “Lekarze w górach”, scenarzysta, reżyser i producent filmów dokumentalnych o alpinizmie oraz ratownictwie górskim. Członek jury na festiwalach filmów górskich w Hiszpanii, Peru, Czechach, czy Bułgarii.

TYTUŁ: “Maciej Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku”

AUTORZY: Dariusz Kortko, Jerzy Porębski

PREMIERA: 25 listopada 2020

WYDAWNICTWO AGORA

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa