Krótko

Czytamy w oryginale, czyli angielski z bohaterami arcydzieł literatury anglojęzycznej!

Już 18 kwietnia nastąpi premiera pierwszego tomu kolekcji Czytamy w oryginale, na którą składają się dwujęzyczne adaptacje wybitnych dzieł literatury angielskiej.  Kolekcja ukaże się nakładem wydawnictwa Ringier Axel Springer i będzie dostępna w sprzedaży w kioskach ruchu i salonikach prasowych oraz na Literia.pl. Kolejne tytuły będą się ukazywały co dwa tygodnie.

Językiem angielskim porozumiewa się już 1,5 miliarda ludzi na świecie! Kolekcja zachęca do jego praktyki poprzez czytanie w oryginale kanonu literatury angielskiej. Dzięki serii dociekliwi, będą mogli rozwiązywać zagadki z Sherlockiem Holmes’em, a żądni przygód wyruszą na Wyspę Skarbów i odwiedzą Nibylandię, zapominając o troskach dnia codziennego. Czytelniczki sentymentalne znajdą w kolekcji wspomnienie czasów, kiedy mężczyźni częściej niż w telefon, wzrok utkwiony mieli w kobiecej sylwetce. Czasy Jane Austen to lekcja romantyczności dla rozważnej i rozwagi dla romantyczek.

Przygody Sherlocka Holmesa, Rozważna i romantyczna, Wyspa skarbów i Piotruś Pan  to jedynie nuta, z całej gamy pasjonujących klasyków literatury angielskiej i olbrzymia zachęta, by spróbować lektury w języku, w jakim dzieła te zostały napisane. Dostosowane do poziomu średniozaawansowanego oraz dla wygody czytelnika, wszystkie książki z kolekcji zostały skrócone, a ich język oczyszczony z archaizmów. Forma, w jakiej powieści są wydane, sprzyja nauce, ponieważ treść w języku angielskim na jednej stronie odpowiada przetłumaczonemu tekstowi polskiemu na stronie następnej.

W tak przystępnej formie wydane książki stanowią idealny wstęp do nauki angielskiego dla początkujących, zaś dla zaawansowanych – przyjemną rozrywkę.

Dzięki czytaniu po angielsku poznajemy nowe słowa, ich znaczenia i sposób użycia w zdaniu. Oswajamy się ze składnią i gramatyką mimo, że często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nauczyciele języka polskiego powtarzają, że czytanie pomaga w przyswojeniu ortografii i dokładnie to samo dzieje się, gdy czytamy obcojęzyczną literaturę – komentuje Sandra Winiarska, która jest ambasadorką kolekcji Czytamy w oryginale, a na co dzień udziela porad na popularnym kanale YouTube Study English Online. – Czytanie skróconych adaptacji pomaga osobom, których język nie jest jeszcze zaawansowany. Jest nie lada wyzwaniem znaleźć książkę z oryginalnym tekstem na poziomie np. A2. Niejednokrotnie dorośli posiłkują się wtedy książeczkami dla dzieci. Uproszczone pozycje dają im możliwość czytania bardziej interesujących dla nich opowieści i przy okazji rozwijania języka. – dodaje Sandra Winiarska.

Kolekcja pomoże nie tylko w praktyce języka angielskiego w domu, ale może też urozmaicać lekcje w szkole. Wykorzystywanie powieści, jako materiału dydaktycznego przy nauce analizy tekstu i struktur gramatycznych to ciekawe uzupełnienie programu lekcji. Rodzice pociech, które z niechęcią podchodzą do nauki języka angielskiego, wybierając pozycje będące również obowiązkowymi lekturami szkolnymi – jak Przygody Tomka Sawyer’a – mogą wzbudzić w swoich dzieciach chęć poznawania anglojęzycznego świata niezwykłych zdarzeń, niebezpiecznych eskapad i szczęśliwych powrotów do domu.   

Polecałabym te książki każdemu, kto chciałby w przyjazny sposób rozpocząć przygodę z czytaniem w języku angielskim – niezależnie od wieku, płci, poziomu wiedzy czy doświadczenia. – zachęca popularna blogerka Klaudyna Maciąg, która na swojej stronie kreatywa.net propaguje naukę języków obcych. Dostępny obok polski przekład ułatwi kontakt z książką i zagwarantuje komfort psychiczny, że każde nieznane słowo czy zdanie możemy natychmiast sobie przetłumaczyć. Natomiast fakt, iż adaptacje te zostały uwspółcześnione pod kątem językowym, sprawia, że łatwiej taki tekst będzie można zrozumieć i czytelnika nie przerazi ogrom słownictwa niezrozumiałego dla współczesnego odbiorcy – dodaje Klaudyna Maciąg.

Niewielka objętość książeczek to propozycja dla każdego z nas. Zabierajmy je ze sobą wszędzie: w podróż oraz do pracy i praktykujmy język, w którym porozumiewa się 1,5 miliarda ludzi na świecie!

Książkę otwierającą całą serię: Przygody Sherlocka Holmes’a, będzie można nabyć w środę, 18 kwietnia w Twoim kiosku i każdym salonie prasowym. Całą kolekcję można zaprenumerować na Literia.pl w specjalnej promocyjnej cenie.

UWAGA: Specjalnie dla czytelników kolekcji Sandra Winiarska przygotowała zestawy ćwiczeń językowych do czterech pierwszych tytułów z serii. Będą się one ukazywały na jej kanale Study English Online.

Kolejne tytuły z serii ukażą się:

Rozważna i Romantyczna (premiera 2 maja), Wyspa skarbów (premiera 16 maja), Piotruś Pan (premiera 30 maja), Robinson Crusoe (premiera 16 czerwca), Przygody Tomka Sawyera (premiera 27 czerwca), Moby Dick (premiera 11 lipca), Przygody Guliwera (premiera 25 lipca), Alicja w Krainie Czarów (8 sierpnia), Ostatni Mohikanin (premiera 22 sierpnia), Lord Jim (premiera 5 września), Drakula (premiera 19 września), Tajemniczy ogród (3 października), Biały Kieł (premiera 17 października), Trzech panów w łódce (premiera 31 października) Czarnoksiężnik z Krainy OZ (premiera 14 listopada), Pollyanna (premiera 28 listopada), Opowieść wigilijna (premiera 12 grudnia).

Patronem serii jest szkoła języków obcych Speak Up

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa