Krótko

Clara Salaman “Łódź” – zapowiedź

Napisał Blurppp

Clara Salaman jako osiemnastolatka podczas podróży po Europie trafiła na tajemniczy jacht. Tam poznała oryginalną parę z kilkuletnią córką. Dramat, który rozegrał podczas rejsu stał się inspiracją do napisania thrillera “Łódź”. Polska premiera książki już 15 kwietnia.

Lodz_okladkaTo miała być wspaniała wycieczka. Szczęśliwi, choć biedni Johnny i Clem wyruszają w podróż poślubną po Europie. Przemieszczają się autostopem i żeby przeżyć podejmują się każdej pracy. W Turcji przypadkowo trafiają na pokład jachtu. Łodzią podróżuje oryginalna, zafascynowana hipisowską filozofią życia para z sześcioletnią córeczką. Johnny i Clem początkowo są przekonani, że wreszcie nadszedł kres ich problemów, że trafili do raju. Charyzmatyczny właściciel jachtu Frank i jego żona Annie prowadzą życie, o jakim oni zawsze marzyli – pełne wolności i pogody ducha. Niestety Johnny i Clem szybko dostrzegają, że na jachcie dzieje się coś dziwnego. Wkrótce razem będą musieli zmierzyć się z przerażającą rzeczywistością.

Czy trudna sytuacja podczas miesiąca miodowego umoci parę nowożeńców? Jak daleko mogą posunąć się Frank i Annie w kulcie swojej wolności? Kto przejmie władzę na łodzi i jak zakończy się podróż?

Clara Salaman z wyjątkową precyzją oddaje gęstą atmosfere łódzi, gdzie na kilku metrach kwadratowych rogrywa się niezrozumiały dramat: orgie, kazirodzctwo połączone z pedofilią, pseudomodlitwy i ciągłe zagrożenie życia. Dzięki realistycznym opisom emocji towarzyszących bohaterom czytelnik może poczuć się kolejnym pasażerem feralnej wyprawy.

“Łódź”  spodoba się nie tylko miłośnikom gatunku, ale  także każdemu, kto ceni  oryginalne historie i dobrze skonstruowane portety psychologiczne. Powieść nie tylko inytruguje  i rozbudza emocje, ale również zmusza do refleksji na temat seksualności, wolności jednostki, granic rodzicielskiej władzy i odpowiedzialności za innych.  Autorka w mrożącej krew w żyłach powieści kryminalnej zawarła fundamentalne pytania, z którymi boryka się współczesny człowiek.


Źródło: Materiały wydawcy 

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl