Krótko

Centrum Wina i goforworld.com Jarosława Kuźniara łączą siły

Wino najlepiej smakuje tam, gdzie powstaje. Dlatego Centrum Wina i goforworld.com łączą siły, by zorganizować winiarskie podróże jedyne w swoim rodzaju.

PODRÓŻE KOCHAM WINO to kameralne wyjazdy do krajów, które słyną z najlepszych win i wspaniałej kuchni. To możliwość dotarcia do zakątków winiarskiego świata, gdzie do tej pory gościli tylko nieliczni. Centrum Wina zapowiada, że zdradzi najlepsze adresy, zabierając uczestników do swoich wieloletnich partnerów, dostawców i przyjaciół. W programie podróży znajdą się więc degustacje w prestiżowych winnicach na całym świecie, warsztaty kulinarne i niekończące się rozmowy z winiarzami.

Będziemy odkrywać nowe smaki, podglądać, jak się robi wino i łączyć podróż z biznesem. Wino i jedzenie to doskonały pretekst do dyskusji o nowoczesnych narzędziach marketingowych czy potędze autoprezentacji – uzupełnia Jarosław Kuźniar, dziennikarz Onet i szef goforworld.com, który poprowadzi część szkoleniową.

Już dziś można zapisać się na dwa pierwsze kierunki wypraw PODRÓŻE KOCHAM WINO: Włochy w czerwcu i Gruzję we wrześniu.

Trentino Alto Adige 

Podczas włoskiej wyprawy uczestnicy odwiedzą m.in. słynne winiarnie Masi Agricola. Historia firmy Masi to przede wszystkim opowieść o rodzinie Boscaini, która od końca XVIII wieku zajmuje się tworzeniem win w regionie Veneto. Ich Amarone to duma północno-wschodniej Italii, którą można bez wahania postawić obok takich sław włoskiego winiarstwa jak Barolo czy Brunello di Montalcino. To będzie doskonała okazja do pogłębienia wiedzy o łączeniu kuchni włoskiej z winem i udziału w warsztatach kulinarnych. Kieliszek wina nad jeziorem Garda musi smakować wyjątkowo!

W Gruzji podróżników czeka m.in. niezapomniana praca przy winobraniu, warsztaty kulinarne, wizyta w winiarni Tbilvino i u producenta glinianych amfor qvevri, służących do produkcji wina, a także pobyt w takich regionach jak Imeretia, Kartlia czy Kachetia.

Po więcej informacji zajrzyj na https://www.goforworld.com/podroze/

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa