Wino i destylaty

Cecelia Ahern „Lirogon” – zapowiedź

Napisał Blurppp

Na każdą kolejną książkę Cecelii Ahern czytelniczki czekają z zapartym tchem. Irlandzka pisarka jest jedną z najbardziej poczytnych autorek na świecie. „Lirogon”, jej najnowsza powieść, ukaże się już 10 maja. Z tej okazji Cecelia Ahern  odwiedzi Polskę. Z czytelniczkami spotka się podczas Warszawskich Targów Książki oraz w ramach Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury.

Najnowsza powieść autorki bestsellerów „PS Kocham cię” i „Love, Rosie”

W południowo-zachodniej Irlandii, w dziewiczej okolicy, głęboko w lesie mieszka samotna młoda kobieta, Laura. Jest obdarzona niespotykanym talentem. Jej niezwykły dar polega na umiejętności naśladowania rozmaitych dźwięków.

Laurę przypadkiem odkrywa ekipa filmową. Jej talent okazuje się sensacją i za sprawą zaskakującego zbiegu okoliczności dziewczyna szybko staje się telewizyjną celebrytką. Z bezpiecznego i urokliwego miejsca, w jakim zawsze żyła, trafia do zupełnie obcego świata. Przyjdzie jej zmierzyć się z bezwzględnymi zasadami, jakimi rządzi się show-biznes. Tajemnicze pochodzenie dziewczyny i rodzinny sekret powodują, że zainteresowanie mediów wzmaga się z każdym dniem.

Równocześnie w jej życiu niespodziewanie pojawia się wielka miłość. Czy to uczucie zdoła uchronić ją przed pułapkami i niebezpieczeństwami czyhającymi w bezwzględnym świecie?

Tytułowy lirogon to piękny i niezwykły ptak, słynący z nadzwyczajnych zdolności naśladowania dźwięków. Jak wiele wspólnego ma główna bohaterka z tym płochliwym i kapryśnym stworzeniem, które tylko nieliczni mieli szczęście zobaczyć?

Powieść przenosi czytelników w głąb niezwykłego, osnutego tajemnicami świata irlandzkich gór i lasów. Cecelia Ahern kreuje przemyślaną, głęboko poruszającą historię miłosną. Poprzez niesamowite wydarzenia pokazuje całkiem zwyczajną i prostą prawdę: dzikie serce bije w każdym z nas. „Lirogon” nie tylko wzrusza, ale dostarcza ogromną dawkę pozytywnych emocji.

Jest niczym mityczne stworzenie, ledwo może dostrzec, gdzie kończy się drzewo, a gdzie zaczyna ona. Sufit z liści poruszanych wiatrem przepuszcza promienie słońca ślizgające się po jej twarzy. Widzą się po raz pierwszy, dwoje całkiem obcych ludzi, którzy nie mogą oderwać od siebie wzroku. W tym momencie w jego życiu następuje rozłam: na czas, kim był, zanim ją spotkał i na czas, kim pozostał potem.

(fragment książki)


Cecelia Ahern – autorka znanych na całym świecie bestsellerów. Do sławy wyniosła ją debiutancka powieść „PS Kocham Cię”, na podstawie której nakręcono film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem. Jej kolejne powieści urzekły czytelników w 46 krajach – ich tematyka trafiła do serc czytelników na wszystkich kontynentach, a książki rozeszły się w ponad 15 milionach egzemplarzy. W Polsce książki Ahern sprzedały się już w ponadmilionowym nakładzie. Poza pisaniem powieści, Ahern zajmuje się również tworzeniem scenariuszy seriali telewizyjnych; m. in. jest autorką hitu komediowego w USA, „Kim jest Samantha?”.

Autor: Cecelia Ahern

Tytuł: „Lirogon”

Tłumaczenie: Anna Dorota Kamińska

Data premiery: 10.05.2017  r.

Wydawnictwo: Akurat

Liczba stron:  320

Cena: 39,90 zł

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl