Krótko

„Carnivia. Herezja” – druga część bestsellerowej serii od dziś w księgarniach

Napisał Blurppp

Carnivia_Herezja_okladkaChoć coraz większa część życia przenosi się do internetu, prawdziwych zbrodni nadal dokonuje się w rzeczywistości. Okrucieństwo osiąga jednak nowy poziom. W Carnivii zaciera się granica między światem realnym a wirtualnym. „Carnivia. Herezja”, kontynuacja bestsellerowego „Bluźnierstwa”, trafi do rąk czytelników już 19 listopada.

Z amerykańskiej bazy wojskowej w Wenecji nieznani sprawcy uprowadzają córka żołnierza. Oficer amerykańskiego wywiadu Holly Boland jest pewna, że porywaczom nie zależy jedynie na okupie. Dociekliwa kapitan weneckich karabinierów Kat Tapo szybko trafia na ślad dziewczyny. Wskazówki pojawiają się na portalu carnivia.com. Na nagraniu wideo widać przywiązaną do krzesła dziewczynę z kapturem na głowie, podpis zaś głosi: „deprywacja sensoryczna nie jest torturą”. Policja nie potrafi – albo nie chce – wykorzystać tych śladów.

Carnivia.com to wirtualny świat, który jest wierną kopią Wenecji. Jej genialny twórca, Daniele Barbo, pilnie strzeże tajemnic zapisanych na serwerach i nie uważa odnalezienia zaginionej dziewczyny za swój problem. Do czasu. Kiedy część informacji wychodzi na światło dzienne, zagrożone jest już nie tylko życie córki oficera, ale bezpieczeństwo całej Europy.

Jonathan Holt zaprasza czytelnika do dwóch równoległych Wenecji: rzeczywistej i wirtualnej. Niepokojącej i zagadkowej. Zbrodniczej i pięknej. Międzynarodowe misterne intrygi, tajemnicze porwania i niewyjaśnione morderstwa powodują, że powieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. „Carnivia. Herezja” to książka dla czytelników o stalowych nerwach, która łączy cechy najlepszych powieści Stiega Larssona i Dana Browna.

Jonathan Holt  w przeszłości wykładał literaturę angielską na Oxfordzie. Obecnie jest dyrektorem artystycznym jednej z londyńskich agencji reklamowych. W ubiegłym roku nakładem Wydawnictwa AKURAT ukazała się pierwsza część trylogii jego autorstwa „Carnivia. Bluźnierstwo”.

„Carnivia. Herezja” Jonathan Holt

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa

Premiera: 19 listopada

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 39,99 zł

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl