Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Wino i destylaty

Calle Principal Tempranillo Cabernet Sauvignon z Biedronki

Calle Principal Tempranillo Cabernet Sauvignon
Calle Principal Tempranillo Cabernet Sauvignon
Napisał Blurppp
Calle Principal Tempranillo Cabernet Sauvignon

Calle Principal Tempranillo Cabernet Sauvignon

Legendarny basista Pink Floyd Roger Waters w jednym z wywiadów, później cytowanych w znakomitej biografii „Pink Floyd – prędzej świnie zaczną latać” autorstwa Marka Blake’a powiedział powiedziała mniej więcej coś takiego. „Pomysłów mamy aż nadto, problemem jest wybranie tych najwartościowszych a potem połączenie ich w spójny sposób. Tylko wówczas powstanie coś wartościowego. Jedną z wad większości kompozycji w nurcie rocka progresywnego jest bezsensowny nadmiar sztuczek technicznych na siłę upchanych w jednym utworze, chcemy tego uniknąć”. Założę się, że tego wywiadu nie przeczytała i nie przemyślał winemaker odpowiedzialny za wino Calle Principal Tempranillo Cabernet Sauvignon.

Dlaczego tak uważam, bo faceta poniosło i do jednej kadzi wrzucił wszystko co da się do wina wrzucić. Widać obca jest mu też zasada większości fotografów prasowych powtarzana od pierwszej lekcji a brzmiąca „Less is more”. Zapomniał też, że przesada rzadko popłaca. W efekcie Calle Principal Tempranillo Cabernet Sauvignon to wino przeładowane o subtelności bojowego wozu piechoty i gracji zawodnika sumo próbującego zatańczyć partie solową w „Jeziorze łabędzim” Czajkowskiego.

W szczegółach wygląda to mniej więcej tak. Zachęcający wiśniowy kolor z rubinową obwódką. Nos to nowo kupione skurzane buty przysypane płatkami róż i polane babcinym kompotem z letnich owoców sezonowych. W ustach owocowo, choć są to owoce landrynkowe czyli przetworzone i słodkie, do tego jeszcze jakiś ton czekoladopodobny. Garbnik silnie spinający i przyprawiający policzki o drętwotę. Posmak pasujący do całości. Wino jest pełne intensywnych tonów, zbyt intensywnych i zupełnie do siebie nieprzystających. Każdy z tych tonów, gdyby go wyczyścić i wyeksponować byłby ok, ale zmieszane, w wydawać by się mogło losowych proporcjach, sprawiły że znowu powstało wino dla każdego i dla wszystkich, czytaj dla nikogo.

Jednak najgorszym jest co innego, tak skomponowane, a do tego raczej tanie bo kosztujące jedynie 13,99 zł, pewnie stanie się hitem. Już widzę te zachwyty nad bogactwem i intensywnością aromatów, nad wyrazistym garbnikiem itd. U wielu młodych i początkujących winopijców może to być wino które wyrobi u nich pewne preferencje. Moc zamiast finezji. Może jednak się tylko czepiam, może po prostu nie jest to wino w moim stylu i tyle. Pomimo niskopółkowej ceny oceniam to wino na 3.0 czyli dostateczne.

Nazwa:  Calle Principal Tempranillo Cabernet Sauvignon

Rocznik: 2012

Producent: Bodegas y Viñedos Contralto

Kraj: Hiszpania

Region: Kastylia

Apelacja: Vino de la Tierra de Castilla

Typ wina: spokojne

Kolor wina: czerwone

Smak: wytrawne

Klasyfikacja: regionalne

Szczepy: tempranillo i cabernet sauvignon

Temp. podawania: pokojowa 16-18 stopni

Podawać do: dojrzałe sery

Do kupienia w: Biedronka.

Cena: 13,99 zł

Ocena 0-6: 3,0

Jednym zdaniem: Natłok i przesada zamiast finezji i spójności.

Wino otrzymałem od importera

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl