Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko

„Bycie miłym to przekleństwo” – zapowiedź wydawnicza

Napisał Blurppp

Przyszedł czas, by powiedzieć stanowcze „nie” i pomyśleć o sobie. Jacqui Marson udowadnia, że można być miłym i lubianym, znajdując równowagę między własnymi potrzebami a oczekiwaniami innych. Książka „Bycie miłym to przekleństwo” trafiła do księgarń.

Bycie_milym_to_przeklenstwo
Zaraz po czterdziestych piątych urodzinach Jacqui Marson uległa wypadkowi. Myślała, że to nic wielkiego, jedynie stłuczona ręka. Nie poszła więc do lekarza – nie chciała bowiem zajmować kogokolwiek swoimi błahymi sprawami. Przez kolejne dziesięć dni była jak zwykle „miła” i wyręczała męża w odwożeniu dzieci do szkoły. Gdy w końcu trafiła do szpitala i okazało się, że ręka jest złamana, zrozumiała, że padła ofiarą Przekleństwa Bycia Miłym, i że takim zachowaniem szkodzi sama sobie. A ten problem nie dotyczy tylko jej.

Gdy bliska osoba prosi o pomoc, niewyobrażalnie trudno jest jej odmówić, nawet za cenę własnych potrzeb. Wizja bycia uznanym za niemiłego często staje się niemożliwa do zaakceptowania. Każdy ma swoją historię, w której kluczową rolę odgrywa troska o innych lub potrzeba akceptacji. Podobnie jak bohaterowie tej książki, którzy nie potrafią powiedzieć „nie” i zrobić czegoś tylko dla siebie.

„Bycie miłym to przekleństwo” to odważna i pełna humoru książka, która pozwala uwolnić się od konieczności ciągłego pomagania innym, nawet wtedy gdy robi się to wbrew sobie. Autorka przedstawia przykłady z życia codziennego. Nie ocenia – wyjaśnia przyczyny i mechanizmy zjawiska bycia miłym. Jacqui Marson daje liczne wskazówki, jak zmienić to, często męczące, zachowanie. Przedstawia przejrzyste techniki, pozwalające m.in. nabrać pewności siebie, ale również wskazuje, jak ważny jest ton głosu czy mowa ciała. Autorka nie narzuca harmonogramu zmian, pozwala pracować nad sobą we własnym tempie i według własnych potrzeb.

Jacqui Marson jest dyplomowanym i certyfikowanym psychologiem. Pracowała w wielu zakładach lecznictwa w Londynie, między innymi w szpitalu św. Tomasza, a obecnie prowadzi praktykę prywatną w Covent Garden. Jest ekspertem psychologicznym BBC. Publikuje w branżowych czasopismach poświęconych psychologii.


Źródło: materiały prasowe wydawcy 

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl