Wino i destylaty

Bodegas Rasillo Tinto

Napisał Blurppp

Bodegas-Rasillo-tintoNie lubię długich pożegnań, hamletyzowania i stania jedna nogą tu a drugą tam. Wyjazd do Hiszpanii, wspaniały i pełny fajnych doświadczeń to już przeszłość, choć zostały zdjęcia i wspomnienia. Jestem w Krakowie i musze wrócić do rodzimych standardów czyli za oknem zamiast + 22 jak było w Maladze jest –9. Zamiast zieleni jest biel. Ponadto żeby całkowicie odciąć się od tego co tam i żeby być pewnym, że znów jestem w Polsce zdecydowałem się na to co w dziedzinie win w Polsce króluje czyli na wino z dyskontu. Dziwnym zbiegiem okoliczności trafiło na pozostałość wrześniowej promocji w Biedronce pod tytułem „ Z hiszpańskich winnic”.

Jak mawia Piotr Kaczkowski z radiowej Trójki, nie ma przypadków, zobaczmy więc czym mnie Hiszpania żegna a Ojczyzna wita. Z jakiegoś powodu oczekiwań nie mam najwyższych głównie ze względu na zamieszanie na linii etykieta – kontretykieta. Z przodu nazwa i informacja o ponad stuletniej rodzinnej tradycji a na kontretykiecie małym drukiem informacja o tym że jakiś ukrywający się pod 4 literowym skrótem producent wyprodukował i zabutelkował dla jakiejś bezimiennej firmy dla odmiany ukrywającej się pod skrótem trzyliterowym. I jak tu uwierzyć w stuletnią tradycję. Jak by etykiet było mało jest jeszcze naklejka apelacji, jak najbardziej z hologramem i numerem kolejnym. Pite przeze mnie wino to Rioja klasy Cosecha więc brak tej naklejki był by oznaką, że coś jest nie tak. Tyle o butelce, a co do samego wina w kolorze dość jasne jak na ten region. Nos umiarkowany, nuty porzeczkowe i owoce jagodowe. W ustach bardzo kiepsko z ciałem, za to przyjemna gładka tekstura. Dominuje nuta wiśniowa wsparta kompotem truskawkowym o dość świeżym, kwaskowym charakterze. Wino nie widziało beczki ani dębowych wiórów to tez ma lekki młodzieńczy smak bez typowej dla tanich win z Riojy nuty budyniowej. Taniny bardzo delikatne, wygładzone, bez elementów ściągających. Posmak króciutki, owocowy z elementami anyżkowymi. Od takie sobie wino, ani na plus ani na minus. Kosztuje za to 9,90 i za te pieniądze warto. Po prostu wino na studencką kieszeń. Bałem się, że będzie gorzej. Wino bardzo podstawowe, ale poprawne.

Nazwa: Bodegas Rasillo Tinto

Rocznik: 2011

Producent: H.V.M.A. S.L.

Kraj: Hiszpania

Region: Rioja

Apelacja: DOC Rioja

Typ wina: spokojne

Kolor wina: czerwone

Smak: wytrawne

Klasyfikacja: jakościowe

Szczepy: 85% tempranillo 15% garnacha

Temp. podawania: temperatura pokojowa 14 – 16 stopni C

Podawać do: sery, przekąski, dania z makaronu.

Pojemność:0,7 l

Miejsce zakupu: Biedronka

Cena: ok. 9,99 zł

Ocena 0-6: 3

Jednym zdaniem: Jak na wino podstawowe to całkiem OK

Wino to mój własny zakup

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl