Krótko

Basia Kurdej-Szatan jak Bridget Jones. Audiobook nie tylko dla kobiet.

Basia Kurdej-Szatan, choć najchętniej wcieliłaby się w postać matki, brawurowo odegrała rolę singielki po trzydziestce, która stara się odnieść życiowy sukces. Brzmi znajomo?  – Oczywiście, bo mowa tu o Bridget Jones, najnowszej produkcji serwisu Audioteka.pl

Bridget Jones nikomu przedstawiać nie trzeba. To wrażliwa, szalona i zabawna bohaterka książek Helen Fielding, którą pokochały miliony kobiet na całym świecie. Ponieważ marzec jest miesiącem kobiet, serwis Audioteka przygotował serię promocji i niespodzianek dla swoich słuchaczek. Jedną z nich jest właśnie rola Kurdej-Szatan w “Dzienniku Bridget Jones”.

– Jestem zupełnie inna niż Bridget. Nie ważę się obsesyjnie codziennie i nie zapisuję swoich kalorii, choć lubię pamiętać co jadłam i często robię zdjęcia potraw. Żyję raczej z dnia na dzień. Mój pamiętnik byłby chyba pusty, przewrót  nie dlatego, że tyle mam wszystkiego w głowie i tak dużo dzieje się w moim życiu, że nie zdołałabym tego spamiętać i opisać. Choć, jak byłam w podstawówce, pisałam pamiętnik – wspólnie z przyjaciółką. Wymieniałyśmy się tym dziennikiem, to był rodzaj listów ode mnie do niej, na które ona mi odpisywała i tak w kółko – mówi z sentymentem Basia Kurdej-Szatan. – Mimo wszystko uważam, że Bridget jest bardzo aktualna, to normalna, fajna babka, i jak każda z nas miewa problemy, kompleksy i dziwne przemyślenia – dodaje aktorka.

bj

Ten audiobook sprawi, że każda kobieta polubi samą siebie, za te cechy, których najbardziej się wstydzi. Będzie wybuchać śmiechem i wykrzykiwać, “Bridget Jones to ja”! Panie z przyjemnością sprawdzą też, jak tegoroczna laureatka Telekamery Tele Tygodnia wypada w konfrontacji z samą Rene Zellweger. I choć szanse są nierówne, bo lektor czytający audiobooka ma ograniczoną gamę środków wyrazu i może wpływać na wyobraźnię jedynie głosem, to interpretacja Basi Kurdej – Szatan z pewnością przypadnie do gustu słuchaczom! W  ramach ciekawostki, materiały making of z nagrania dostępne są w poniższym


Źródło: Materiały prasowe wydawcy

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl