Wino i destylaty

Barcelino z Lidla

Napisał Blurppp

Namiastka Rambli

Od kilku dni porządkuję zdjęcia przywiezione z tegorocznej wizyty w Katalonii. By uprzyjemnić sobie robotę i utrwalić wspomnienia kupiłem w Lidlu butelkę Barcelino. To powstające 40 kilometrów od stolicy Kataloni wino oparte jest o dwa najbardziej hiszpańskie szczepy tempranillo i garnacha. Ponadto poddano go trzy miesięczne3mu starzeniu w beczkach z amerykańskiego dębu. Po nalaniu do kieliszka wino oczarowuje głęboką rubinową barwa z przyjemnymi refleksami. Nos to czerwone owoce i odległe korzenne przyprawy. W ustach podobnie. Pierwsze wrażenie to delikatna pikantność. Pieprz. Po chwili pojawiają się taniny i owoce. O dziwo owoce słodkie. Nie jest to duża słodycz, w końcu to wino wytrawne ale jakaś słodka nuta pobrzmiewa. Delikatnie czuc wanilię, czyżby spadek po dębie Finisz taniczny ale i słodko owocowy, ciut cierpki. Rozgrzewający. Po lekkim napowietrzeniu , tak na oko 20 minut wino jest jeszcze lepsze. Po nie dobrych doświadczeniach z włoskimi winami z Lidla myślałem że do 15 zł nic ciekawego mi się nie trafi. Myliłem się . Barcelino to udany wybór. Jeszcze laska chorizo, kilka plastrów semi curado i będzie pełnia szczęścia. Prawie jak by zjeść tapas na Rambli.

Nazwa: Barcelino

Rocznik: 2010

Producent: ARSE R.E.

Kraj: Hiszpania

Region: Katalonia

Apelacja: DO Catalunya

Kolor wina: czerwone

Smak: wytrawne

Klasyfikacja: jakościowe

Szczep: tempranillo, garnacha

Temp. podawania: temperatura pokojowa16-18C

Podawać do: tapas, mięso grillowane, papryka, ostre kiełbasy, sery twarde

Pojemność: 0,75 l.

Miejsce zakupu: Lidl

Cena: ok. 14,99 zł

Ocena 0-6: 5

Jednym zdaniem: W tej cenie warte uwagi.

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl