Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko

Anna Krystaszek „W cieniu terapeutki” – zapowiedź

Napisał Blurppp

Niewyjaśnione zabójstwo policjantki na służbie, tragiczny wypadek samochodowy, w którym giną dwie osoby, oraz dziwny pacjent w gabinecie cenionej częstochowskiej terapeutki. Co łączy te trzy sprawy? Anna Krystaszek, z wykształcenia pedagog i socjoterapeutka, napisała porywający thriller psychologiczny – jej powieść już od pierwszych stron wciąga czytelnika w labirynt intryg, z którego nie ma ucieczki. „W cieniu terapeutki”, jeden z najlepiej zapowiadających się thrillerowych debiutów tej jesieni, trzyma w napięciu, niepokoi i przyprawia o dreszcze. Premiera książki już 6 października.

Anna Krystaszek „W cieniu terapeutki” Dźgnięta nożem policjantka Kamila Grzesiak ginie na służbie. Zna sprawcę, ale nie zdąży o tym nikomu powiedzieć. Gdy na miejsce przybywa jej partner, komisarz Paweł Wilk, jest już za późno. Po upływie sześciu lat od tej tragedii morderca nadal pozostaje nieuchwytny.

Kamila tuż przed śmiercią zajmowała się sprawą wypadku samochodowego, w którym zginęli mąż i syn Magdy Różyckiej, uznanej psychoterapeutki. Kobieta długo nie mogła się pozbierać po tej stracie. Próbowała nawet popełnić samobójstwo. Teraz odbudowuje swoje życie i znów prowadzi terapię. Jednym z jej pacjentów jest Adam Nawrocki – młody człowiek, który chce się uporać z traumami z dzieciństwa i dręczącymi go demonami przeszłości. Przychodzi do jej gabinetu regularnie i sprawia wrażenie niezdrowo zafascynowanego Magdą. Ona zaś, zaintrygowana jego tajemniczymi opowieściami, chce mu pomóc, choć niepokoi ją zaangażowanie Adama w tę relację. Podejrzewa nawet, że jest przez niego śledzona.

Któregoś dnia pod domem Magdy zostaje znalezione ciało kobiety… Jak się okazuje, ofiarą jest jedna z jej pacjentek. Kto stoi za tym morderstwem? Czy ta brutalna zbrodnia ma jakiś związek z wypadkami sprzed lat? A wreszcie – jaką rolę w tym wszystkim odgrywa Adam? Szokującą prawdę spróbuje odkryć dociekliwy prokurator Jan Hejda…

„W cieniu terapeutki” to świetnie przemyślany i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach thriller psychologiczny, który czyta się jednym tchem. Motywem przewodnim powieści Anny Krystaszek są skomplikowane relacje rodzinne, bolesne doświadczenia z dzieciństwa, przeżyte traumy oraz ludzkie słabości – nie bez przyczyny podtytuł powieści brzmi „Zazdrość”. Jeden z siedmiu grzechów głównych. Wielowarstwowa fabuła jej thrillera nie pozwala czytelnikowi poruszać się przewidywalnym torem wciąż zaskakuje nagłymi zwrotami akcji i zmieniającą się „obsadą” kręgu podejrzanych, dzięki czemu do samego końca czytelnik nie ma pewności, któremu z bohaterów powinien zaufać. Policyjne śledztwo nie jest tutaj najważniejsze, o wiele istotniejsze i ciekawsze wydają się emocjonalne rozterki występujących w książce postaci, a dramatyczny finał stanowi znakomite zwieńczenie historii pełnej kłamstw, sekretów i niewłaściwych wyborów.

„Tajemnicza i niepokojąca. Rewelacyjny debiut!”

Marcel Moss

„Thriller kompletny. Mroczny i zaskakujący do samego końca. Brawa!”

Max Czornyj


Anna Krystaszek z wykształcenia pedagog, socjoterapeuta, z zamiłowania pisarka. Doświadczenia zdobyte podczas blisko piętnastoletniej pracy terapeutycznej stanowią inspirację w jej twórczości literackiej. W swoich książkach autorka stara się koncentrować na motywacjach bohaterów, które wynikają z ich trudnych przeżyć w przeszłości. Thriller psychologiczny „W cieniu terapeutki” to jej debiut.

Zachęcam do śledzenia profili Wydawnictwa Muza poświęconych literaturze kryminalnej:

https://www.instagram.com/muza.black/

https://www.facebook.com/BlackMuza

 Tytuł: „W cieniu terapeutki”

Autorka: Anna Krystaszek

Premiera: 6.10.2021 r.

Cena: 39,90 zł

Liczba stron: 352

Wydawnictwo MUZA SA

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl