Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko

Anna Konieczyńska „Polacy pod teczową flagą” – zapowiedź

Napisał Blurppp

„Polacy pod teczową flagą” to 13 historii o miłości, akceptacji, walce o siebie i trudach z jakimi mierzą się osoby nieheteronormatywne w Polsce. Książka powstała w oparciu o rozmowy autorki, Anny Konieczyńskiej z tęczowymi Polkami i Polakami, a jej premiera odbędzie się 13 października. 1% z jej sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii.  Książka ukaże się 13 października nakładem Wydawnictwa Znak. 

Ludzie nie ideologia

Andrzej Szwan ma osiemdziesiąt trzy lata, pamięta jeszcze drugą wojnę światową i powstanie warszawskie. W latach sześćdziesiątych poznał swoją pierwszą miłość, a dziś podbija estrady jako Lulla La Polaca, najstarsza w Polsce drag queen.

Ewelina i Kasia są parą od prawie dziesięciu lat. Od trzech razem z ich córką Amelią i psem Moką tworzą szczęśliwą, tęczową rodzinę.

Bartek ma siedem lat i jest transpłciowym chłopcem. Jego mama Dorota od kilku lat walczy o szczęście swojego syna i innych dzieci LGBTQ+ w Polsce.

#niemilczęwspieram #polacypodtęczowaflagą #ludzienieideologia

Tęczowa społeczność spotyka się w Polsce z ogromem przemocy, dehumanizacji i nietolerancji. Książka pokazuje Ludzi i sprzeciwia się spychaniu nieheteronormatywnych osób do krzywdzącego pojęcia ideologii.

Anna Konieczyńska zebrała wyjątkowe historie tęczowych Polek i Polaków. Osoby, z którymi rozmawia, szczerze opowiadają o swoim życiu, rodzinach i tematach, które są dla nich ważne. Autorka pokazuje, co w ciągu ostatnich lat zmieniło się w postrzeganiu osób nieheteronormatywnych w Polsce, z czym muszą się dziś mierzyć i co należy zrobić, żeby wszystkim żyło się lepiej.

Wśród bohaterek i bohaterów znajdują się znane osoby LGBTQ+, m.in. Mike Urbaniak, Izabela Morska, Bart Staszewski czy Areta Szpura.

Temat społeczności LGBT+ od wielu lat nie schodzi z nagłówków gazet. Co roku odbywają się parady równości, a kolejne znane i lubiane osoby robią coming outy. Mogłoby się wydawać, że świadomość społeczna dotycząca osób LGBT+ jest duża. Tymczasem prawicowi politycy próbują społeczność LGBT+ utożsamić z nieistniejącą ideologią.

Historie Eweliny i Kasi, Bartka, Arety, Andrzeja, Mike’a, Niny, Krema, Daniela i innych odsłaniają prawdziwą rzeczywistość życia osób LGBTQ+ w Polsce.


O AUTORCE

Anna Konieczyńska (ur. 1984 r.) – dziennikarka, adwokatka, absolwentka prawa i kulturoznawstwa na UW. Pracowała m.in. w „Elle”, „Vivie!” i „InStyle’u”. Obecnie w zespole „Vogue Polska”. Publikowała w „Wysokich Obcasach”, Weekend.Gazeta.pl i Onet.pl. W 2020 roku otrzymała nominację do Koron Równości za działalność na rzecz osób LGBT+ w mediach. Szczęśliwa żona, mama dwójki dzieci i przyjaciółka. Fanka popkultury amerykańskiej.

Zapraszam na spotkania z autorką i bohaterami książki, które odbędą się:

  • 13 października o godzinie 19.00 w Big Book Cafe, przy ulicy Dąbrowskiego 8, w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Wojtek Szot
  • 26 października o godzinie 19.00 w Faktycznym Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Weronika Wawrzkowicz

TYTUŁ : „POLACY POD TĘCZOWĄ FLAGĄ”

AUTOR:  Anna Konieczyńska

PREMIERA: 13 października 2021

Wydawnictwo ZNAK

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl