Krótko

Anna Bialer „Życiem rządzi chaos” – zapowiedź

Napisał Blurppp

Bóg stworzył Kosmos z chaosu. Na szczęście stworzył też kobiety, które cierpliwie kontynuują boską pracę. Premiera książki „Życiem rządzi chaos” Anny Bialer już 26 października.

zyciem_rzadzi_chaos_okladkaCzego potrzebuje dojrzała kobieta? Spokoju, niezawodnych przyjaciółek, sukienki szytej na miarę i dobrych perfum. Maria już nie musi się ścigać z życiem. Poznała idealnego mężczyznę – a może przestała przejmować się jego wadami? Jest piękna – a może nie musi już niczego udawać? Robi to, co lubi – a może przestała robić to, czego żądali od niej inni i zaczęła cieszyć się życiem, w którym odnalazła przestrzeń dla siebie?

Maria, Jola, Weronika i Anka, bohaterki „Życiem rządzi chaos”, zmagają się z nieporządkiem panującym w świecie. I robią to z prawdziwym wdziękiem. Są wolne, niezależne, podmiotowe. Umieją wybaczać i śmiać się z siebie. Nade wszystko jednak mają wielki talent do przyjaźni.

Siódmego dnia esemes od Maksa: „Tęsknię”. Oj, Maksiu, Maksiu, ty sobie tęsknij i załatwiaj swoje sprawy, a ja tymczasem będę się rozkoszować samotnością i pisaniem. Czuję się oszukana i nie mam zamiaru dać się nabrać kolejny raz. Ciekawe, że dzisiaj, po pięćdziesiątce, wystarczy mi tydzień, żeby się uporać z niepowodzeniem. Czekam na chwilę, kiedy Maks już całkiem wyniesie się z mojej głowy i z serca. To jeszcze potrwa.

(fragment książki)


Anna Bialer – urodziła się w 1954 roku Warszawie. Jest tłumaczką literatury węgierskiej i redaktorką. „Życiem rządzi chaos’’ to kontynuacja powieści „Szczęścia też chodzą parami”, która ukazała się w 2014 w wydawnictwie MUZA.

Autor: Anna Bialer

Tytuł: „Życiem rządzi chaos”

Wydawnictwo: Muza SA

Data premiery: 26.10.2016 r.

Liczba stron: 512

Cena: 39,90 zł

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl