Krótko

Agnieszka Pruska „Łowca” – zapowiedź

Na jednym z gdańskich osiedli ginie brutalnie zamordowana kobieta, a okoliczności tej zbrodni są szokujące nawet dla tak doświadczonego policjanta, jak Barnaba Uszkier. Doświadczenie detektywa pozwala mu szybko zorientować się, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą. Zaczyna się wyścig z czasem. A morderca uderza z coraz większą siłą.

Twarzą w twarz z bezlitosnym łowcą Data premiery: 25 maja 2020 

„Łowca” to najmroczniejsza powieść Agnieszki Pruskiej, stanowiąca jednocześnie ostatni tom cyklu z komisarzem Barnabą Uszkierem. Po nim już nic nie będzie takie samo…

Pruska perfekcyjnie kreśli wątki, postaci i klimat mrocznych miast Pomorza, gdzie grasuje Łowca. 

Grzegorz Skorupki (autor)

Myślisz: jestem bezpieczna. Świat jest dobry, a złe rzeczy dzieją się tylko na filmach. Ale nie wiesz jednego – poluje na ciebie Łowca. Bezduszny, brutalny, sadystyczny. Wybrał Cię. Rozpoczyna się koszmar. Umrzesz.

Katarzyna Misiołek/Daria Orlicz (autorka)

Zanim sięgnięcie po najnowszy kryminał Agnieszki Pruskiej upewnijcie się, że macie wszystkie drzwi i okna pozamykane – Łowca nadchodzi.

Iwona Mejza (autorka)

Okrutna zbrodnia w Gdańsku, to dopiero początek trudnego śledztwa. Łowca jest bezwzględny i nie cofnie się przed niczym.

Dagmara Andryka (autorka)

Trzyma w napięciu i zaskakuje do ostatniej strony

Dorota Lińska – ZŁoch (blogerka)


Agnieszka Pruska – pisarka i animatorka kultury. Autorka serii bestsellerowych powieści policyjnych o śledztwach gdańskiego komisarza Barnaby Uszkiera oraz cyklu komedii kryminalnych z udziałem dwóch nauczycielek Julii i Alicji. Jej debiut literacki to powieść kryminalna „Literat” opublikowana w wydawnictwie Oficynka w 2013 roku. Kolejne powieści utwierdziły czytelników w fascynacji jej twórczością, autorka była wyróżniana i nagradzana za następne książki: „Hobbysta”, „Żeglarz”, „Zwłoki powinny być martwe”, „Spadkobierca”. Właśnie ukazała się najnowsza – „Łowca”.

Mieszka w Gdańsku, z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego, ale pracuje w firmie informatycznej. Od 2000 trenuje aikido, ma stopień mistrzowski (2 dan).


Od Autorki: “Inspiracje do fabuły bywają rozmaite: czasem jest to jakaś scena, czasem postać lub miejsce. Albo coś jeszcze innego, coś, co pozwoli autorowi na uruchomienia wyobraźni. W przypadku „Łowcy” była to pewna rozmowa telefoniczna, odbyta kilka lat temu późnym wieczorem.

Scena, którą opisała mi znajoma policjantka tak wryła mi się w pamięć, że postanowiłam ją wykorzystać przy pisaniu. I nie chodziło w niej o sposób morderstwa, motyw lub pracę policji lecz o dosyć rzadko spotykane okoliczności, w jakich znaleziono ciało. Ta jedna scena dawała mi możliwość opowiedzenia rozmaitych historii, ale uznałam, że aby w pełni ją wykorzystać, morderca musi mieć odpowiedni motyw aby zabić kilkukrotnie. Dzięki temu mogłam pokazać ewolucję jego zachowania, a także rekcje świadków i policjantów. Jestem bardzo ciekawa, czy odgadną państwo, co było moją inspiracją.”

Powieści z Barnabą Uszkierem (Wydawnictwo Oficynka): „Literat” (2013)

„Hobbysta” (2015)

„Żeglarz” (2016) „Spadkobierca” (2018)

Powieści z bohaterkami Alicją i Julią (Wydawnictwo Oficynka): „Zwłoki powinny być martwe” (2017)

„Wakacje z trupami” (2018)

„Zimne nóżki nieboszczyka” (2019)

Wydawnictwo Oficynka

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa