Krótko

Agnieszka Płoszaj „Ogrodnik” – zapowiedź

Łódzka policja prowadzi śledztwo w sprawie zamordowanej nastolatki. Ciało zostało znalezione w lesie i ułożone na płatkach róż. Śledztwo komisarza Kuby Karskiego i jego przyjaciela, podkomisarza Tomasza Mielczarka, coraz bardziej się zapętla. Trop prowadzi do łódzkiego podziemia aborcyjnego, a rozwiązanie zagadki może kryć się w gorących piaskach Samarkandy. Płoszaj konstruuje zręczną intrygę, wplata mocne i aktualne wątki obyczajowe i społeczne oraz przedstawia realistyczny obraz Łodzi – i tej lumpenproletariackiej, i tej zwykłej.

Ktoś wybija okno w kawiarni prowadzonej przez Julię i Manię. Włamanie wygląda na zwykły rabunek. Od mafii nie można jednak uciec, tym bardziej gdy na jej czele stoi ktoś tak niebezpieczny jak Witold Deles. Szantażem ponownie zmusza Julię do współpracy. Od tej pory bezpieczeństwo jej i jej bliskich będzie zależało od tego, jak sprawdzi się w nowej roli.

Tymczasem partner Julii, Tomasz, wraz z łódzką policją prowadzi śledztwo w sprawie zamordowanej nastolatki. Śledztwo zapętla się coraz bardziej, a trop prowadzi do łódzkiego podziemia aborcyjnego i afery, którą zajmuje się Wydział do walki z przestępczością gospodarczą. Kluczem do rozwiązania zagadki mogą się okazać płatki róż znalezione przy ciele ofiary, a prawda o morderstwie może kryć się w gorących piaskach Samarkandy.

Jak bardzo podkomisarz Tomasz Mielczarek potrafi nagiąć zasady, by uratować swoją kobietę z rąk psychopaty? Przeszłość skrywa jeszcze wiele tajemnic. Do czego trzeba się jeszcze posunąć, by je poznać?

Agnieszka Płoszaj stworzyła zagadkę kryminalną, która wciąga i… nie zawodzi. Cięty humor autorki, wyraziste postaci i wątek kobiecej przyjaźni gwarantują czytelnikowi doskonałą lekturę!

Cytaty z recenzji poprzedniej części:

Agnieszka Płoszaj zaproponowała czytelnikom bardzo ciekawy, niebanalny kryminał. Taki kryminał – powiedziałabym – z kobiecym szlifem.  

portal za.booko.wane – z kobietami o książkach

Czarodziejka jest naprawdę magiczna, oczarowuje Czytelnika i zabiera do swojego świata.

portal Gazeta Śledcza

Blisko czterysta stron przygody, która pochłonie Was bez reszty, by ze smutkiem na ostatniej stronie obwieścić, że to już koniec. I jeszcze jedno, nie czytajcie tej książki, jeśli jesteście głodni. Chyba że jest to głód wrażeń.

portal Gazeta Śledcza

Pisarka zabiera nas na niezwykły rollercoaster, gdzie akcja pędzi jak szalona, a bohaterzy bez litości wrzucani są w wir nowych zdarzeń.

 blog Czytaj na walizkach

Agnieszka Płoszaj (ur. 1981) – łodzianka, pisarka, stylistka fryzur. Autorka „Czarodziejki” otwierającej łódzką serię kryminalną. Przewodnicząca jury łódzkiego konkursu na miejski kryminał „Dygot w mieście Łodzi” organizowanego przez Urząd Miasta. Jej największą pasją jest literatura. Promuje czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży poprzez współpracę z fundacjami, szkołami i bibliotekami. Prywatnie jest mamą Nataszy i Poli. Ma słabość do szybkich samochodów i swojego męża.

Premiera: 9 maja 2018 | Seria: Mroczna Seria

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa