Krótko

Agnieszka Lingas-Łoniewska „Bez pożegnania” – zapowiedź

Agnieszka Lingas-Łoniewska nie bez powodu nazywana jest dilerką emocji. Tym razem autorka przedstawia trudną rzeczywistość żołnierzy z PTSD i ich rodzin. To świat, w którym jedyną nadzieją jest miłość. „Bez pożegnania”, powieść na którą fani jednej z najpopularniejszych polskich pisarek czekali dziesięć lat, w księgarniach już 25 marca.

Niektóre rany leczy czas. Inne może uzdrowić tylko miłość.

Jacek Krall śni o wojnie. Chyba że akurat desperacko robi wszystko, by stracić świadomość, nim nadejdą koszmary. Gdy przenosi się do Orzysza, pod skrzydła pułkownika Piotra Sadowskiego, znajduje się na skraju wyczerpania. Silny zespół stresu pourazowego i wyrzuty sumienia związane z tragicznie zakończoną misją wojskową sprawiły, że doszedł do ściany. Wreszcie decyduje się poprosić o pomoc.

Weronika Szuwarska poniosła największą z możliwych strat. By zapomnieć o przeszłości, poświęca się pracy terapeutki. Gdy w jej gabinecie pojawia się przystojny, tajemniczy żołnierz, na którego od pewnego czasu stale się natyka, serce pani psycholog wreszcie się budzi. To nie będzie standardowa terapia. A na pewno najtrudniejsza w jej karierze. I najważniejsza.

Tymczasem Piotr Sadowski i jego żona Paulina muszą stawić czoła rodzinnym problemom. A także przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć. Gdy dawny wróg wyjdzie na wolność, ich życie znajdzie się w niebezpieczeństwie, a losy obu par splotą się nierozerwalnie.

I choć miłość to potężna siła, tym razem jej zwycięstwo zawiśnie na włosku.

Kontynuacja bestsellerowego „Bez przebaczenia”, debiutanckiej powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, podbije Wasze serca i wzruszy Was do łez.


Agnieszka Lingas-Łoniewska – wrocławska pisarka. Czytelnicy nazywają ją dilerką emocji. Autorka prawie czterdziestu bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunków: romansu, dramatu i sensacji. Kocha zwierzęta, ma cztery koty i psa. Od lat prowadzi autorską akcję „Karma zamiast Kwiatka” i na swoich spotkaniach autorskich zbiera dla zwierzaków karmę, którą przekazuje potem do wrocławskich fundacji. W 2016 roku zajęła II miejsce w plebiscycie „Kobieta Wpływowa”, prowadzonym przez „Gazetę Wrocławską”. Od 2017 roku jest członkinią Kapituły Literackiego Debiutu Roku. W wolnym czasie, kiedy nie pisze (a czasem się jej to zdarza!), kocha czytać i oglądać seriale kryminalne. Jej pasją są także nordic walking i robótki ręczne. W 2019 roku nakładem wydawnictwa Burda ukazały się jej cztery najnowsze powieści: Randka z Hugo Bosym, Tylko raz w roku oraz Kastor i Polluks, dwa tomy uwielbianej przez czytelniczki serii Bezlitosna siła, a także wznowienie debiutanckiej powieści Bez przebaczenia o losach porucznika Piotra Sadowskiego.


Polecane wywiady:

https://natemat.pl/288997,pisarz-teraz-jest-nie-tylko-autorem-powoli-staje-sie-performancerem

http://wyborcza.pl/10,128956,24455306,randka-z-hugo-bosym-rozpalajaca-wyobraznie-i-poruszajaca.html

https://kultura.onet.pl/wywiady-i-artykuly/agnieszka-lingas-loniewska-nie-jest-latwo-byc-mlodym-czlowiekiem-w-dzisiejszych/mxrlw96

https://www.kobieta.pl/artykul/pisarz-zawsze-oddaje-czastke-siebie-wywiad-z-agnieszka-lingas-loniewska

https://www.styl.pl/magazyn/news-agnieszka-lingas-loniewska-to-lepsze-niz-film,nId,2823939

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/rozmowy/12452/kazda-ksiazka-to-czesc-mnie-samej-wywiad-z-agnieszka-lingas-loniewska


O Wydawnictwie Burda Książki:

Burda Książki to część koncernu medialnego Burda International i równocześnie jeden z liderów na polskim rynku wydawniczym, który istnieje od 20 lat. Dziś nasza oferta to ponad 1200 zróżnicowanych tytułów pod markami Burda Książki i National Geographic. W naszym portfolio znajdą Państwo: poradniki, książki podróżnicze, kulinarne, dziecięce, a także powieści obyczajowe i kryminalne oraz biografie. Do naszych najpopularniejszych autorów należą: Nela Mała Reporterka, Martyna Wojciechowska, Anna Lewandowska, Kinga Rusin, a także: Yvette Żółtowska-Darska, Małgorzata Kalicińska, Joanna Lamparska, Kinga Paruzel, Damian Kordas, Jakub Porada, Joanna Kajstura, Przemysław Ignaszewski, Grzegorz Kapla oraz Marek Tomalik. Poza tym w 2017 r. swoje pierwsze książki wydali u nas: Agnieszka Radwańska, Zuzanna Bijoch oraz Agnieszka Cegielska. Nasze Wydawnictwo jest wielokrotnym laureatem prestiżowej nagrody Bestsellerów Empiku: w 2011, 2012, 2015, 2016 i 2017, 2018 – cztery ostatnie zdobyła Nela Mała Reporterka.

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa