Codzienność

10 kwietnia 2011, dniem bez Smoleńska, dniem bez TV

Napisał Blurppp

Od jakiegoś czasu staram się unikać na blogu bieżącej polityki. Jeżeli pisze komentarze do codzienności to raczej o procesach niż o tym co dziś było w wiadomościach. Są jednak chwile kiedy coś we mnie pęka. Jednak po kolei. Bodajże James Dean powiedział: „żyj szybko, kochaj mocno i zostaw po sobie przystojnego trupa.” Od siebie dodam jak umrzesz w odpowiednich okolicznościach na pewno staniesz się legendą. Wczoraj premier czyli główny Populista otwierał budowę Gazoportu. Jeszcze uroczystości się nie skończyły a już poseł Brudziński wyskakuje z inicjatywą by Gazoport był imienia Lecha Kaczyńskiego. Skręciło mnie. Skwery, ulice, aleje i co jeszcze. Co takiego prócz tragicznej śmierci sprawia że Lech Kaczyński jest osobowością, nie mówię już nawet że jest postacią wybitną.

Czy to on wyprowadził nas z niewoli sowieckiej? A może to on był architektem polskiego członkowstwa w NATO i UE? Nie był miernym prezydentem który ma brata o przeroście ambicji i chorym poczuci misji. Żyjący brat przed zbliżającą się katastrofa szaleje i obraża Polaków. Raz mówiąc o Biedronce jako o sklepie dla ubogich, po chwili wchodzi w spór z Adamem Małyszem (swoją drogą Adam wyraził chyba opinię większości). Atak na mistrza Małysza uważam za absolutnie karygodny. Jest to jeden z największych jeżeli nie największy sportowiec, reprezentant naszego kraju jakiego mieliśmy w XXI wieku. Widać atakowanie wielkich, patrz konflikt z Lechę Wałęsą to dla JK standardowe zachowanie.

Nadchodzi 10 kwietnia, znowu w telewizji i prasie będzie więcej o Smoleńsku niż będę mógł znieść, dlatego obiecuje wam, że tego dnia nie włączę nawet telewizora. A już z całą pewnością nie oglądnę żadnego programu informacyjnego. Katastrofa Smoleńska była tragedią, ale byłą, minęła czas iść dalej. Popatrzcie na Japonię dziesiątki tysięcy ofiar, nikt tam nawet żałoby narodowej nie ogłosił, myśli się o odbudowie o przyszłości.

Mam nadzieję, że jakieś badania oglądalności albo jakieś inne cuda socjotechniki odnotują mój sprzeciw wyrażony bojkotem czy tez kompletnym brakiem zainteresowanie wałkowaniem po raz setny tych samych tematów. Na Marginesie zapytam, a gdyby się okazało, że to był zamach, że wredni RUSCY z KGB, GRU wspólnie z Tuskiem ten samolot wysadzili to co ? Wyślemy nasze wszystkie 7 sprawnych czołgów i 3 latające jeszcze  F16 na Moskwę ? Chcecie za to umierać ? Ja nie.

Was też zapraszam do odłożenia pilota na półkę i zrezygnowania z oglądania telewizji w ten dzień. Zresztą jest już nawet specjalne wydarzenie na FB, sorry było właśnie usiłowałem je znaleźć, ale politycznie poprawny facebook oczywiście je skasował. Koniec pierwszej dekady to już wiosna, zamiast lipić się na polityków lepiej wybierzcie się na spacer, wypada w niedzielę. Gdyby lało warto poczytać, tyle ostatnio ciekawych pozycji ukazało się na rynku.

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl