Krótko

„Zamęt” – Najnowsza powieść Vincenta V. Severskiego jako audiobook w superprodukcji!

W Pakistanie porwany zostaje przez talibów polski biznesmen. Grozi mu śmierć. Do akcji ratunkowej rusza super tajna jednostka Agencji Wywiadu znana jako „Sekcja”. Szybko okazuje się jednak, że porwanie jest tylko częścią szerszego planu, w który zaangażowane są wywiady różnych krajów i staje się ono powodem do bezwzględnych rozgrywek politycznych w Polsce. Pod kierunkiem ekscentrycznego Romana „Sekcja”, czyli Monika – absolwentka ASP, Dima – były nielegał, Ela i Witek, z narażeniem życia próbują zdemaskować zdrajcę i podróżując przez Grecję, Rosję, Pakistan i RPA rozwikłać trudną szpiegowską zagadkę.

 • Słuchowisko na 59 głosów, ze specjalnym udziałem samego Vincenta V. Severskiego
 • Początek nowej, wciągającej serii
 • Wiarygodnie przedstawione realia działalności szpiegowskiej, autorstwa byłego pułkownika polskiego wywiadu

 

W rolach głównych:

 • Krzysztof Gosztyła
 • Marta Żmuda Trzebiatowska            
 • Grzegorz Damięcki
 • Andrzej Ferenc – Pułkownik Roman Leski
 • Krzysztof Stelmaszyk – Filip Korycki
 • Mariusz Bonaszewski – Pułkownik Zenon Pański
 • Marta Chodorowska – Ela
 • Waldemar Barwiński – Witek

Vincent V. Severski, a właściwie Włodzimierz Sokołowski, był oficerem wywiadu PRL i RP. Przez 26 lat działał pod przybraną tożsamością. W 1982 roku, jako jeden z prymusów, ukończył Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadowczych. W 1990 roku został pozytywnie zweryfikowany. Realizował zadania na Wschodzie, w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. Zna biegle trzy języki. Specjalizował się w werbowaniu agentów. Odznaczony i wyróżniany przez prezydentów i premierów RP, szefów zaprzyjaźnionych służb wywiadowczych. Otrzymał również Legię Zasługi z rąk prezydenta Baracka Obamy. Ze służby w wywiadzie w stopniu pułkownika odszedł w 2007 roku na własną prośbę.

Postać Vincenta V. Severskiego została powołana do życia w 2011 roku, wraz z premierą powieści Nielegalni. Autor przyjął ten pseudonim, ponieważ chciał pozostać anonimowy. Dopiero po premierze drugiej książki o wydziale Q, zatytułowanej Niewierni, pokazał światu swoją twarz, a z czasem ujawnił też prawdziwą tożsamość. Severski w swoich powieściach opisuje życie szpiegów, ale robi to tak, żeby nie zdradzać tajemnic. Jak sam twierdzi, nie umie zmyślać, za to potrafi sprawnie żonglować prawdziwymi wydarzeniami.

W serii o wydziale Q ukazały się cztery obszerne powieści, wszystkie osiągnęły status bestsellera. Obecnie na ich podstawie Canal+ kręci serial sensacyjno-szpiegowski.

Pozycja do nabycia w Audioteka.pl

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa