Najnowsze wpisy

Krótko Recenzje

Wydawnictwo MUZA gra z WOŚP

WOŚP już ćwierć wieku jednoczy i czyni dobro. To też nikt o dobrym sercu nie może obok tej akcji przejść obojętnie. W akcje włocza się tez Wydawnictwo MUZA i współpracujący z nim autorzy. Duże brawa. Do zgarnięcia: nowa powieść Zafóna do przeczytania przed polską premierą, imię i nazwisko w książce Katarzyny Bondy, spacer po Warszawie z Grzegorzem Kalinowskim i rysunki starego Szczecina autorstwa Leszka Hermana – takie literackie aukcje przygotowało wydawnictwo Muza na 25. finał WOŚP. Muza gra z Orkiestrą!

...Czytaj dalej
Recenzje

Steve Cavanagh „Zarzut”

Pisząc o poprzedniej pozycji Steve’a Cavanagh określiłem ją mianem średniaka. Teraz gdy za mną drugi tom przygód nietypowego prawnika Eddiego Flynna wiem, że dla autora była to tylko rozgrzewka. W tomie drugim pod tytułem „Zarzut” mamy już jazdę bez trzymanki czyli kawał świetnej męskiej literatury rozrywkowej.

...Czytaj dalej
Recenzje

Ryszard Ćwirlej „Śliski interes”

Zima 1983 roku była śnieżna i chłodna. Na ulicach Poznania zalegały zaspy zmieniające ulice w tunele. Tylko oddanie dozorców i ich ciężka praca pozwalało utrzymać chodniki w jakiej takiej formie. Dzięki czemu robotnice i robotnicy na czas docierali do pracy by swoim codziennym znojem...

...Czytaj dalej